Youtube TSK’nın teröristlere operasyon görüntüsünü sildi!

Youtube TSK’nın teröristlere operasyon görüntüsünü sildi!
23 Şubat 2018 09:16

Terör örgütünün Afrin’e giden mühimmat ve silah konvoyunun vuruluş anına ilişkin TSK tarafından paylaşılan video Youtube’tan silindi

 

 

 

Genelkurmay Başkanlığı’nın, teröristlere ait konvoyun imha edilmesi ile ilgili resmi internet sitesinden ve sosyal medya hesabından paylaştığı görüntüler Youtube tarafından silindi.

 

 

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verilmişti: “PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait 30-40 araçtan oluşan ve içinde teröristler ile silah ve mühimmat taşıyan konvoy, 22 Şubat 2018 tarihinde Afrin güneydoğusundan şehre yaklaşırken tespit edilmiş ve şehirden 15 km kadar uzaktayken kara ateş destek vasıtaları ile vurulmuştur.

 

 

Harekat esnasında sadece PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait anılan konvoy hedef alınmış ve her zaman olduğu gibi sivillerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmiştir.”

 

 

Terör konvoyunun vurulduğu anın görüntüsü de twitter’dan paylaşıldı ve youtube’a yüklendi. Ancak Youtube konvoyun vurulduğu ana ilişkin görüntüleri sildi.

 

 

Videoya ulaşmak isteyenlerin karşısına “Bu video, YouTube’un şiddet barındıran veya görsel açıdan rahatsız edici içeriğe ilişkin politikasını ihlal ettiği için kaldırıldı” yazısı çıktı.

 
Bu sabah ise TSK’nın twitter hesabından teröristlerin vurulduğu anın videosu doğrudan yüklenerek paylaşıldı.

 

 

1849737_9655dcb5c1a943c72cab54a6add9f52a

Yorumlar

Yorumlar