Yıldırım’ın ‘Oylar çalındı, mağdurum’ demesine sosyal medyada tepki!

Yıldırım’ın ‘Oylar çalındı, mağdurum’ demesine sosyal medyada tepki!
10 Mayıs 2019 12:07

İstanbulluların oylarıyla başkan seçilen Ekrem İmamoğlu’nun seçimdeki rakibi AKP’li Binali Yıldırım’ın “Oylar çalındı, mağdurum” demesi sosyal medyada tepkiyle karşılandı.Tartışmalı YSK kararında bile oy çalınmasıyla ilgili bir bölüm aldığını belirten kullanıcılar Binali Yıldırım’ı mübarek günde’ yalan söylemekle suçladılar.

 

 

Ramazan’ın ilk günü Yüksek Seçim Kurulu kararıyla İstanbul’un seçilen Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasının alınması büyük tepki görmüş, ‘Ramazana hak yiyeyerek girdiler’ yorumuna neden olmuştu. AKP’nin seçimden yenik çıkan başkan adayı Binali Yıldırım da dün Pendik Sanayici ve İş adamları Derneği tarafından dün düzenlenen iftar programında “Bugün biz mağdur olduk diyenler esasında gerçeği söylemiyor. Gerçekte mağdur olan benim. Neresinden bakarsanız bakın oy hırsızlığı açık ve seçik bir şekilde yapıldı. Bu hırsızlık YSK’de görüldü ve iptal edildi” diye konuştu.

 

 

Bu sözlere sosyal medyadan büyük tepki geldi. YSK’nın verdiği tartışmalı karada bile oyların çalındığına dair en ufak bir ifade bulunmadığını belirten sosyal medya kullanıcıları AKP adayının dğru söylemediğini belirttiler. Bu tepkilerden bazıları şöyle:

 

 

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz: “AKP’nin tek oyu çalınmamıştır. Hatta geçersiz oyların tekrar sayımı ile -iptal olması gereken- 8000 kadar oy çalınarak AKP hanesine yazılmıştır. AKP’nin itirazı ile seçimin iptaline neden gösterilen sandıklardan akp %50.7 oy almıştır. Özet: Yavuz hırsız ev sahibini bastırmıştır.”

 

 

Avukat Fidel Okan: “Aslında haklı! Madem YSK bu kadar açık kanunsuzluk yapabiliyordu, seçimin iptali yerine doğrudan Binali Yıldırım’ı neden seçimin galibi ilan etmedi? Nasıl olsa hukuk yok kim ne diyebilirdi ki? Şimdi gereksiz yere Binali bey efor sarfedecek onu mağdur etmeye YSK’nın hakkı yok!

 

emre emiroglu @mrmrgl: Hala açıklanmamış ysk kararına göre oy çalınması diye bir durum yok, seçim öncesi YSK’nin belirlediği kurulları yine YSK usulsüz diye iptal etti. Oy çalındı diye yalan söylemeyi bırakın. Zaten her TV’ye çıkışınızda suratınızdan düşen bin parça. Bu işe ne kadar heveslisiniz belli.

Devrim Yener Kucuk @devrimkucuk: Kul hakkı yiyip yalan söylüyorsunuz. Çok yazık. YSK nın belirttiği sandıklarda: Binali Yıldırım’ın oyu %50.5, Ekrem İmamoğlu’nun oyu %47, CHP usulsüzlük yapmış ama daha oyu daha az!!! Ya söyleyin bi nasıl çalınmış? Referandumda 2.5 milyon mühürsüz oyu kabul etmişti aynı YSK.

Aylin @aylinozsavlug: Binali Yıldırım yenilenecek seçimlerde ilk yalanını söyledi “mağdurum” #HayırlıCumalar

şibumi @rasimcelebi: Ve unutmayın ki en büyük sorumluluk Allah’a karşı olan sorumluluğunuz. Bakanlık, diğerleri boş. Ve Allahım karşısına gittiğinizde kul hakkı yedin mi diye sorduğunda ne cevap vereceksiniz. Orada yalan da yok.

Sırası mı şimdi @RasSimdi: Bu yalancılarla yollarımı erkenden ayırdığım için ne kadar bahtiyarım bilemezsiniz.Sırası mı şimdi @RasSimdi: Bu yalancılarla yollarımı erkenden ayırdığım için ne kadar bahtiyarım bilemezsiniz.

Yorumlar

Yorumlar