Tanrıkulu, Bekaroğlu ve Tanal CHP’nin vitrini olacak!!!

Tanrıkulu, Bekaroğlu ve Tanal CHP’nin vitrini olacak!!!
3 Kasım 2018 12:06

CHP, yönetiminde olmadığı ilçeleri alabilmek için “vitrin aday” formülü üzerinde duruyor. Kulislerde, İstanbul vekilleri Tanrıkulu, Bekaroğlu ve Tanal’ın AK Partili belediyelerde aday gösterilebileceği konuşuluyor…

 

Şevket Yaman / Milliyet

 

Yaklaşan yerel seçimlere yönelik hazırlıklarını sürdüren CHP yönetimi, geçen hafta 105 adayını açıklayarak, aday belirleme maratonunu başlatmıştı. CHP, kasım ortasında da olağanüstü Parti Meclisi toplantısının ardından yaklaşık 150 adayını açıklamayı planlıyor. CHP yönetiminin hazırlıkları kapsamında ise Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun işaret ettiği; Ankara, İstanbul, Antalya, Adana, Mersin, Balıkesir, Manisa, Uşak ve Denizli seçimlerini kazanmak için “özel” çalışma yürüttüğü ifade ediliyor.

 

 

‘Güçlü isimler aday olacak’

 

 

Edinilen bilgilere göre parti yönetimi, özellikle Ankara ve İstanbul için birden çok stratejiyi değerlendiriyor. Ana hedef olarak ise iki metropolde de yönetimde olan AK Parti’ye oy kaybettirmenin yolları tartışılıyor. Bu çerçevede, İstanbul ve Ankara’nın ilçelerinde “vitrin aday” formülünün öne çıktığı belirtiliyor. Bazı milletvekilleri ve kamuoyunda tanınan isimlerin, CHP’nin yönetimde olmadığı ilçelere aday gösterilmesiyle, o ilçelerdeki parti oyunun artırılması hedefleniyor.

 

 

İstanbul milletvekilleri; Sezgin Tanrıkulu, Mehmet Bekaroğlu ve Mahmut Tanal ile Şişli Belediyesi’ne aday olmak isteyen Mustafa Sarıgül’ün de bu yöntem kapsamında İstanbul’un AK Partili belediyelerine aday gösterilebileceği konuşuluyor. CHP yönetimi, bu hamle sayesinde, önceki seçimlerde az farkla kaybettiği belediyeleri kazanmayı ve kazanamayacak olsa bile o ildeki oy oranını artırmayı hedefliyor. Bu çalışma kapsamında, hemşehrilik ilişkilerinin de göz önünde bulundurulacağı ve kamuoyunun tanıdığı parti dışından isimlerin adaylığının da gündeme gelebileceği ifade ediliyor.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar