Sevilay Yılman: Kendinizi değiştirmedikten sonra her şey boş Kemal Bey!

Sevilay Yılman: Kendinizi değiştirmedikten sonra her şey boş Kemal Bey!
9 Ağustos 2018 10:44

KENDİNİZİ DEĞİŞTİRMEDİKTEN SONRA HER ŞEY BOŞ KEMAL BEY!

 

Sevilay Yılman / Habertürk

Dün MYK’yı topladı Kemal Kılıçdaroğlu ve çıkışında da yapılan açıklamaya göre; “Kurultayın toplanmayacağını” bir kez daha yineledi.

Hülasa… “İnadım inat, ben bu koltuğu ne serüvenlerle elde ettim, kolay da kimseye bırakmam!” deyip direniyor değişime.

Bu arada ama kamuoyunda bir rahatlık sağlamak, kendisine öfkeli kalabalıkları yatıştırmak için MYK’sında bir değişikliğe gideceğinin de sinyalini veriyor.

Daha önce zaten böyle bir niyeti olduğunu yazmıştım ben Kemal Kılıçdaroğlu’nun. Parti tabanında tepki duyulan birkaç ismi değiştirip, yerlerine daha sempatik bulunan isimleri getirip, gönül almalara girişeceğini aktarmıştım.

Doğru mu değil mi bilmiyorum… Dün o yeni MYK ile ilgili bir liste sürüldü piyasaya. Yeni kimlerin olduğunu yazmayacağım çünkü gereksiz bir PİAR operasyonunun aracısı olmak istemiyorum.

Zaten benim bu hususla ilgili söyleyeceğim şey başka bir şey!

Dinlemez biliyorum. Kâle almaz ama ben naçizane Sayın Kılıçdaroğlu’na bir tavsiyede bulunmak istiyorum izninizle…

“Kemal Bey… Siz ya milletin değişim talebini yanlış anlıyorsunuz ya da anlamamazlıktan geliyorsunuz. Her neyse ne mühim değil ama ben size bir şey diyeceğim müsaade ederseniz.

Kemal Bey… Elbette ki bu değişim kararı sizin elinizde. Sizin iki dudağınızın arasında. Yapmak istiyorsanız yapın bir şey diyemem ama söyleyeyim;

Sokaktaki vatandaş, size oy veren insanlar, MYK’nızın, parti meclisinizin, hatta adını Şero koyduğunuz partili kedinizin filan değil, sizin değişmenizi istiyor. Sizin o koltuğu bir zahmet bırakıp kenara çekilmenizi istiyor.

Siz kendinizi değiştirmediğiniz sürece, inanın ne yaparsanız yapın beyhude ve gereksiz!

Anlatabildim mi?”

 

https://www.haberturk.com/yazarlar/sevilay-yilman-2383/2095075-eyy-kurban-oldugum-ne-istedin-ordudan

 

 

Yorumlar

Yorumlar