Muharrem İnce’nin en büyük destekçisi annesi

Muharrem İnce’nin en büyük destekçisi annesi
5 Mayıs 2018 11:11

Ankara’da düzenlenen törenle CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olduğu açıklanan Muharrem İnce, ’51 günlük seferberlik ilan ediyorum’ dedi. Törenin ardından İnce, memleketi Yalova’ya gelerek en büyük destekçisi olan annesini ziyaret etti. Zekiye İnce, gazetecilere yaptığı açıklamada, büyük bir mutluluk yaşadığını söyledi. Duygularını dile getiren İnce, “Her anne ve baba onurlanır. Allah korusun. Allah’a emanet. Allah şeytan şerrinden, kötü insanlardan, kıskanç insanlardan korusun. Kolay bir şey de değil. Hem seviniyorum hem üzülüyorum’ ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Muharrem İnce, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanmasının ardından Ulu Önder Atatürk’ün 23 Nisan 1920’de  1. Meclis’i açarkenyaptığı gibi Hacı Bayram Veli Camii’ne gitti. İnce’ye CHP’li vekiller Bülent Tezcanve Eng in Altay eşlik etti. Hacı Bayram Veli Türbesi’ne girişinde alkış istemeyen İnce dualar ettikten sonra camide cuma namazını kıldı. Çıkışta halkın sevgisiyle karşılanan İnce’nin yanına yaklaşan bir kadın “Rüyamda senigördüm kazanacaksın” dedi. İnce, cumhurbaşkanı seçildiği taktirde herkesle kucaklaşacağını bir kez daha belirterek 1. Meclis’e doğru yola çıktı. CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 24 Haziran seçimlerinin startınıAnkara’da 1. Meclis binası önünden verdi. Camiden 1. Meclis’e yürüyerek giden İnce’yi binler karşıladı.

 

Seçim otobüsü üzerinden kalabalığa hitap eden İnce şöyle konuştu: “İlhamımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. O bu milleti nasıl bir araya getirdiyse ben de bu memleketin fizik öğretmeni bir evladı olarak,gençlerin öğretmen ağabeyi, amcası olarak bu milleti bir araya getirmeye geldim. Cumhurbaşkanı adayınız olarak 51 günlük seferberlik ilan ediyorum. Gece 01.30’da mitingler olacak.Yorulmak yok. Sloganımız mazeret yok, marifet var.”

 
CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce dün 14.25’te Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giderek ‘Ustam’ dediği CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ı ziyaret etti. Çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İnce, Baykal’ın hayır duasını alarak yollarına devam ettiklerini kaydetti. Muharrem İnce daha sonra bir taksi durağına giderek şoförlerle çay içip sohbet etti. Burada da vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılaşan İnce’ye ‘Cumhurbaşkanı siz olacaksınız’ sloganları atıldı.

 

yolava-dha000

 

MEMLEKETiNDE HAVAi FİŞEKLERLE KARŞILANDI, İLK MİTiNGİ BUGÜN

 

Cumhurbaşkanlığı adaylığının açıklanmasının ardından Yalova’ya gelen CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, memleketi Elmalık köyünde havai fişeklerle ve kalabalık bir grup tarafından karşılandı. İlk olarak kendisini karşılamaya gelen annesi Zekiye İnce’nin elini öpen İnce ardından kısa bir konuşma yaptı. Kavga etmeyen bir cumhurbaşkanı olacağını belirten İnce, “Bize bir şey lazım. Bize huzur ve barış lazım. Bu ülkede huzuru sağlayacağız. Terörü bitireceğiz. İster PKK, ister IŞİD ve ister FETÖ, hangi terör örgütü olursa canına okuyacağız.

 

Yetimin hakkını yiyenlerden de hesap soracağız. Önce içeride birlik ve dirliği sağlayacak sonra dünyaya da meydan okuyacağız. İçeride birlik ve beraberliği sağlayamaz, dış siyaseti iç siyasete malzeme yaparsan bu iş olmaz. Türkiye’nin bunu yapacak gücü var. Bana en büyük projen ne diyorlar. Benim projem huzur. Kavga etmeyen bir cumhurbaşkanı olacağım. Rozetimi çıkardım. Artık 6 oku takmayacağım. Benim rozetim artık Türk bayrağı. Hepinizin cumhurbaşkanı olacağım” dedi.

 

yolava-dha0

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar