Muharrem İnce: Aldatılan adama devlet teslim edilmez

Muharrem İnce: Aldatılan adama devlet teslim edilmez
1 Haziran 2018 20:03

Bilecik mitinginden sonra Bursa’ya gelen ve burada halka seslenen Cumhurbakanı adayı Muharrem İnce, “Seçilir seçilmez OHAL’i kaldıracaz” dedi.

 

 

 

Cumhurbaşkanı adayı İnce’nin konuşmasından satır başları şöyle;

 

Seçilir seçilmez OHAL’İ kaldıracağız. Türkiye’de 81 milyon mahkemelere güvenecek.

 

Demirden betondan köprü yapmak kolay ben gönüllere köprü yapıyorum. Senin yaptığın köprüden neden 114 tlye geçiyoruz? Bayram günü Demirel’in yaptığı köprüden bedava geçeceğiz de senin yaptığın köprüden neden parayla geçeceğiz?

 

Şehitlerimizi bile böldü. 15 Temmuz şehitlerinin yakınları farklı sosyal haklara sahip, diğerleri başka haklara.

 

Cumhurbaşkanı olduğumda sağ-sol yok. Hepinizin Cumhurbaşkanı olacağım. Erdoğan bana gariban cumhurbaşkanı adayı diyor. Ben insanları Türk Kürt diye ayırmadım. Alevi Sünni diye ayırmadım. Kadın erkek diye ayırmadım. Benim gönlüm zengin. Onun için dünyanın en zenginiyim ben.

 

Çiftçiye mazot 3 lira dedim. Esnafın borçlarını yeniden yapılandıracağım dedim. Gençlere 500’er lira gençlik ve cumhuriyet bursu alacaksınız dedim. Her yıl 10 bin öğrenci yurt dışına gidecek dedim. Bunlar benim ve kadromun sözüdür.

 

Emeklilikte yaşa takılanlar, 30 sene prim ödemişsin. Sen gereğini yapmışsın. Şimdi devlet gereğini yapacak.

 

Kamu ihale kanunu 180 kere değiştirdiniz. Niye? Bu ne demektir biliyor musunuz? Devlet 100 liraya yaptıracağı işi 200 liraya yaptırıyor.

 

Benim gücüm 29. 29 ne biliyor musunuz? Türkiye’nin yaş ortalaması. Avrupa’da yaş ortalaması 40. Bundan büyük güç olur mu? Bu ülkenin en büyük gücü gençler. Onları iyi eğiteceğiz. Kindar nesil değil, ileriyi gören nesil yetiştireceğiz. Dindar nesil yetiştirilmesine hiçbir itirazım yok. O ailenin kararı. Ama asla kindar nesil olmaz. Bu vatana ihanettir.

 

 

b1 b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 b9 b10

bursa6

 

bursa2

 

bursa3

 

bursa4

 

bursa5

 

Yorumlar

Yorumlar