Kılıçdaroğlu 10 Aralık’ta, Gezi’nin şaibeli valisi ile görüştüğünü böyle anlattı CHP’lilere!

Kılıçdaroğlu 10 Aralık’ta, Gezi’nin şaibeli valisi ile görüştüğünü böyle anlattı CHP’lilere!
14 Aralık 2019 11:29

Kemal Kılıçdaroğlu’nun, aralarında FETÖ’den ceza alan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun da bulunduğu bir grupla özel bir toplantı yaptığı ortaya çıkmıştı. Kılıçdaroğlu, toplantı neler konuşulduğunu anlattığı ortaya çıktı. CHP lideri, gruba ‘Neden birlikte olmuyoruz’ dediğini açıkladı.

 

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, önceki akşam İstanbul’da aralarında FETÖ’den 3 yıl 1 ay hapis cezası alan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun da olduğu bir grupla yaptığı görüşme merak konusu olmuştu. Ancak Kılıçdaroğlu’nun dünkü bir parti toplantısında yaptığı konuşma, o garip buluşmada konuşulanların ayrıntılarını ortaya çıkardı. Kılıçdaroğlu, buluştuğu kişilerin isimlerini vermeden “muhafazakarlar” diye tarif etti.

 

 

Şişli Harbiye’de 11 Aralık’ta yapılan Beylikdüzü İlçe Başkanlığı organizasyonu olan vefa ödüllerinde konuşan Kılıçdaroğlu, CHP’ye hiç oy vermeyen bir ekiple buluştuklarını, gece eve girdiğinde 02.00 olduğunu söyledi. CHP lideri, görüşmede “muhafazakar” dediği ekibe “Neden birlikte olmuyoruz, neden birlikte hareket etmiyoruz?” diye sorduğunu anlattı. Kılıçdaroğlu, “Aynı şeyleri düşündüğümüzü gördük” ifadesini kullandı.

 
‘10 ARALIK’ AYRINTISI

 

 

Toplantıya ilişkin ilginç bir ayrıntı da ortaya çıktı. Toplantının 10 Aralık’ta yapılmış olması ve görüşmede bulunanların arasında 10 Aralık Hareketinden Canan Kaftancıoğlu’nun bulunması dikkat çekti. 10 Aralık Hareketi, Gezi olayları olduğu sıralarda filizlenmişti. Gezi’de de Hüseyin Avni Mutlu’nun talimatıyla İstanbul adeta gaza boğulmuştu.

 

 

Kılıçdaroğlu ile Kaftancıoğlu’nun Mutlu ile görüşmesinin 10 Aralık’a gelmesinin bir anlamının olup olmadığının parti içerisinde konuşulduğu öğrenildi.

 

 

İşte Kılıçdaroğlu’nun o buluşmaya dair açıklamaları:

 

 

 

 

Fotoğraflar: Reuters,AFP

 

Yorumlar

Yorumlar