İmamoğlu’nun pazar ziyareti mitinge dönüştü!

İmamoğlu’nun pazar ziyareti mitinge dönüştü!
16 Mart 2019 17:32

CHP’nin İBB başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Maltepe Zümrütevler Mahallesi semt pazarına yaptığı ziyarette vatandaşların ve pazarcı esnafının yoğun ilgisiyle karşılaştı.

 

 

 

Ziyaretin en ilginç anı, bir vatandaşın İmamoğlu’na,’‘ Hayatımda ilk kez bir siyasiyi öptüm” demesi oldu. Pazar ziyaretini yaşanan izdiham nedeniyle ”kısmen” tamamlayabilen İmamoğlu, seçim otobüsüne çıkarak vatandaşlara kısa bir konuşma yaptı.

 

 

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Maltepe’deki seçim turuna, Zümrütevler Mahallesi’nde semt pazarı ziyareti yaparak devam etti. Pazar girişinde sevgi gösterileriyle karşılanan İmamoğlu, ”Kadın emeğini, kadınlarla paylaşıyorum” diyerek, vatandaşlara, Beylikdüzü’ndeki ”El Ele Yaşam Derneği” üyesi kadınlar tarafından örülen fileleri dağıttı. Vatandaşlar, İmamoğlu ile ”selfie” yapabilmek için birbirleriyle yarıştı. Bu sırada bir vatandaşın, ”Yakından bir göreyim seni. Oyum senin ha” demesi gülüşmelere neden oldu. Enginar satan bir pazar tezgahında duraklayan İmamoğlu, 14 yaşındaki Abdurrahman Canpolat isimli küçük pazarcıyla sohbet etti. Canpolat’ın soyduğu enginarı, üzerine limon sıkarak çiğ olarak yedi. İmamoğlu, Canpolat’a okulunu ihmal etmemesi tembihinde bulundu.

 

 

”Mezun işsizim!”

 

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olduğunu belirten Damla Er de İmamoğlu’na, ”Mezun işsizim” diyerek dert yandı. İmamoğlu, Er’e, ”Sosyal medya üzerinden haberleşelim diyerek, destek sözü verdi. Bir pazarcı da ”Ispanağı, 3 TL’ye alıp, 3,5 TL’ye satmak zorunda kalıyoruz. Maliyetimizi bile karşılamıyor” diyerek İmamoğlu’na pahalılık isyanını dile getirdi.

 

Ziyaretin en ilginç anı, bir vatandaşın İmamoğlu’na,’‘ Hayatımda ilk kez bir siyasiyi öptüm” demesi oldu. Pazardan çıkmakta zorlanan İmamoğlu, çareyi, seçim otobüsünün üzerine çıkarak, vatandaşlara kısa bir konuşma yapmakta buldu. İmamoğlu, ”Tüm pazarcı esnafımıza hayırlı işler diliyorum. Herkes ekmeğinin peşinde. İlçe belediyelerimizle eşgüdümlü çalışacağız. Ulaşımı ucuzlatacağız. Ekonomideki sıkıntılarınızı gidereceğiz. Öyle meydanlara çadır kurarak yapmayacağız” dedi.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar