Hayvanat Bahçesi yok ama müdürü var!

Hayvanat Bahçesi yok ama müdürü var!
8 Nisan 2018 08:53

Atatürk Orman Çiftliği’ne bağlı Ankara Hayvanat Bahçesi, 7 yıl önce Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Dönemin Belediye Başkanı Melih Gökçek de iki yıl sonra hayvanat bahçesini kapattı. Ancak olmayan tesis için 5 yıldır müdür kadrosunun açık tutulduğu ortaya çıktı.

 

 

Kamil Elibol / Sözcü

 

 

Bu görevi yürüten müdür geçen ay emekliye ayrıldı. Ancak kadro yine kapatılmadı. Emekli olan müdürün yerine bu kez de ‘Müdür vekili’ atandı. Hayvanat bahçesinin müdür vekilliğine getirilen ziraat mühendisi Murat Işık, SÖZCÜ’ye konuştu ve “Yasa gereği kadronun dolu olması gerekiyor. Müdür arkadaş emekli olunca ben vekaleten göreve geldim. Müdürlük bünyesinde az da olsa çalışan personelimiz var. Kanuni yazışmaları yapıyor, görevini yerine getiriyor” dedi. 26 Ağustos 2013’den beri kapalı olan Ankara Hayvanat Bahçesi’ndeki kadro skandalı Sayıştay raporunda da tespit edilmişti. Hayvanat bahçesinin eski müdürü Mustafa Sancar da 2014 yılında TÜBİTAK’a atanmıştı.

 

 

HAYVANLAR BAŞKA İLLERE GÖNDERİLDİ

 

Dönemin Belediye Başkanı Gökçek, hayvanat bahçesindeki hayvanları çevre illere gönderdi. Bazı hayvanlarsa bakımsızlıktan öldü.

 

Yorumlar

Yorumlar