Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya: FETÖ ile mücadelem ölene dek sürecek

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya: FETÖ ile mücadelem ölene dek sürecek
27 Temmuz 2018 12:28

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğü’ne Celal Uzunkaya getirildi.

 

 

Celal Uzunkaya, Emniyet içerisinde FETÖ ile mücadele eden isimler arasında yer alıyor. Uzunkaya’ya karşı FETÖ birçok kumpas kurmuş ancak Emniyet’ten atılmasını sağlayamamıştı.

FETÖ’nün hedefindeki 43 yıllık emniyetçi Celal Uzunkaya Sözcü’den Saygı Öztürk’e konuştu.

Celal Uzunkaya’nın açıklamaları şöyle:

 

 

“ÖNCÜLÜK EDECEĞİM”

 

 

43 yıldır Emniyet’in değişik kademelerinde görev yaptım. Hedefim, 43 yıllık yolumuzun nihayetinde Emniyet Teşkilatımızın, vatandaşlarımızla güvenlik merkezli daha üst düzeyde buluşması, halkın güvenliğinin kalitesinin daha iyi karşılanması amacıyla katkı sunacağım.

Teşkilatımızın yıllardır var olan, biriken sorunlarıyla ilgili devlet üst yönetimiyle koordinasyon içinde ve imkanlar ölçüsünde çözümü noktasında öncülük edeceğim. Teşkilatımızın daha iyi imkanlar içerisinde ve daha kaliteli güvenlik hizmeti sunması amacıyla bu teşkilatın başındaki kişi olarak çaba göstereceğim.

 

 

“FETÖ VE DİĞERLERİ”

 

 

FETÖ örgütüyle mücadelem dün olduğu gibi bundan sonra da, ömrümün sonuna kadar da devam edecek. FETÖ ve diğer örgütlerle mücadele devam ediyor. Hem FETÖ hem Emniyet Teşkilatımız içine sızabilecek örgütlerle ve yasadışı diğer yapılanmalara karşı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülke genelinde kararlı bir mücadele yürütülecektir. Bu mücadeleyi hukukun içinde kalmak suretiyle arkadaşlarımızla yeni bir heyecanla, azimle, elbirliğiyle sürdüreceğiz. Bu da vatandaşlarımıza olumlu bir şekilde yansıyacak.

 

“VATANDAŞTAN İSTEĞİMİZ…”

 

 

Vatandaşlarımızdan isteğimiz, bugüne kadar kendi polisine olan desteği, duyarlılığı, katkıyı daha da artırarak vermeleridir. Polisimize güvenmelerini, yardımcı olmalarını istiyoruz. Polisimizde gördüğü eksiklikleri, aksaklıkları birinci elden yetkililere iletmelerini, çözüm noktasında yol gösterici uyarı ve eleştirilerine açık olduğumu da belirtmek istiyorum.

 

 

Yorumlar

Yorumlar