Danıştay saldırısının sanığından azılı suçluya ulaşıldı!

Danıştay saldırısının sanığından azılı suçluya ulaşıldı!
16 Haziran 2017 20:43

İstanbul Polisi, kız kardeşini öldürdükten sonra Kadıköy’de bir galeriye saldırı düzenlediği belirlenen Danıştay ve Cumhuriyet Gazetesi’nin saldırısının sanığı Erhan Timuroğlu’na yardım ettiği belirlenen Cüneyt A.’yı gözaltına aldı. Hakkında 50 yıl kesilmiş hapis cezası olan şüphelinin onlarca hırsızlık olayında karıştığı ve milyonlarca lira çaldığı tespit edildi.

 

 

 

 

İstanbul Polisi’ni harekete geçiren olay önceki gün Kadıköy’de meydana geldi. Bekir Teker’e ait bir otomobil galerisi kurşunlandı. Bunun üzerine polis ekipleri çalışma başlattı. Saldırıyı Danıştay ve Cumhuriyet Gazetesi’ne düzenlenen saldırıların sanığı Erhan Timuroğlu’nun düzenlediği belirlendi. Geçtiğimiz aylarda kız kardeşi Ceylan Timuroğlu’nu öldürdükten sonra kayıplara karışan Timuroğlu’nun yakalanması için çalışma başlatıldı.

 

 

 

YAKALANDI, ÇALINTI EŞYA BULUNDU

 

 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Timuroğlu’na Cüneyt A.’nın yardım ettiğini belirledi. Hakkında 50 yıl kesilmiş hapis cezası olan Cüneyt A.’nın yakalanması için Hırsızlık ve Gasp Büro Amirliği ekipleri şüphelinin peşine düştü. Cüneyt A.’nın Tuzla’da bir evde saklandığı ortaya çıktı. Adrese baskın düzenlendi. Operasyonda Cüneyt A. gözaltına alınırken aramada, çalıntı lüks bir otomobil, Smith Wesson tabanca, 4 antika halı, 5 kol saati, 4 avcı bıçağı, 10 parça gümüş eşya ele geçirildi.

 

 

TİMUROĞLU’NA 2 LÜKS ARAÇ

 

 

Şüphelinin Emniyet’teki sorgusunda Erhan Timuroğlu ile ilişkisi de ortaya çıktı. Cüneyt A.’nın Erhan Timuroğlu’na çalıntı 2 lüks araç verdiği anlaşıldı. Porsche ve Mercedes marka otomobillerin M.İ.’nin ev ve işyerinin kurşunlanmasında, Mercedes’in ise Kadıköy’deki işyerinin kurşunlanmasında kullanıldığı öğrenildi. Cipin Beykoz’da İ.P.’nin evinden lüks otomobilin ise Başakşehir’den işadamı E.Ç.B’den çaldığı anlaşıldı.

 

 

SUÇ DOSYASI KABARIK

 

 

Hakkında 50 yıl kesilmiş hapis cezası olan Cüneyt A.’nın, 15 Ekim 2016 günü Üsküdar’da bir milletvekilinin evine girerek ziynet eşyası çaldığı da belirlendi. Polisin tespitine göre azılı suçlu Cüneyt A. bulun dışında 21 Nisan 2017 günü yaşanan olayda Çengelköy’de eski milletvekilinin evine girerek 800 bin dolar para ve 5 milyon lira değerinde ziynet eşyasını alarak kayıplara karıştı. 9 Mayıs 2017 günü ise Beykoz’da işadamı D.A.E’nin villasına giren şüpheli 500 bin lira değerinde ziynet eşyası aldı. 28 Mayıs günü Beşiktaş’ta C.J.T’nin evinden 7.30 BMW marka lüks otomobil ve çelik kasa içerisindeki 400 bin lirayı çalarak kaçtı. Son olarak 3 Haziran 2017 günü Büyükçekmece’de işadamı F.E’nin evinden 2 milyon lira değerinde ziynet eşyası ve Smith Wesson tabanca çaldı.

 

 

Kaynak: Habip Atam/Sözcü

 

Danıştay saldırısının sanığından azılı suçluya ulaşıldı!

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar