CHP’li Özcan: Erdoğan’dan önce buzdolabının içi doluydu şimdi içi boş!

CHP’li Özcan: Erdoğan’dan önce buzdolabının içi doluydu şimdi içi boş!
8 Haziran 2018 12:15

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Bolu İl Örgütü, 24 Haziran seçimleri için çalışmalarına ara vermeden ilçelerde ve il merkezinde devam ediyor.

 

 

 

Kıbrıcık’taki seçim çalışmasına; CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, CHP Bolu Milletvekili adayları Özer Özcan, Cahit Çıngı’nın yanı sıra CHP İl Kadın Kolları Başkanı Zuhal Işın, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Güldane Şahin, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

 

 

Seçim çalışmaları kapsamında Kıbrıscık ilçesini ziyaret eden CHP heyeti, açık hava toplantısında vatandaşlarla sohbet ederek sıkıntılarını dinledi. Öte yandan burada konuşma yapan milletvekili adayları 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde destek istediler.

 

 

“16 YILDIR AKLIN NEREDEYDİ?”

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Tanju Özcan; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın refah seviyesi ile ilgili açıklamasını eleştirdi. Özcan; “Artık ne söylediklerini şaşırdılar. Dün ekonomiden bahsediyor bir meydanda, buzdolabını örnek gösteriyor. Evlere buzdolabı girdi refah seviyesi diyor. Değerli Kıbrıscıklılar buzdolabı ne zaman bulunmuş? Araştırdık tam 213 yıl önce 1805 yılında Amerika’da bulunmuş. Amerikalılar 1830’da buzdolabının seri üretimine başlamışlar. Türkiye de buzdolabı 1930’da gelmiş. Türkiye’den 1961’den itibaren ben doğmadan 13 yıl önce buzdolabının seri üretimine başlanmış. Şimdi bizim ülkenin Cumhurbaşkanı buzdolabını refah seviyesinin göstergesi olarak söylüyor. Böyle bir şey olabilir mi? Evet her evde buzdolabı var, Tayyip Erdoğan olmadan önce de vardı. Ama Tayyip Erdoğan olmadan önce bu buzdolabının içi doluydu şimdi içi boş. İnsanlar et alıp koyamıyor. Pazara gittiğinde fiyatlar yüzünden eli boş dönüyor. Geçen çıkmış diyor ki; 25 Hazirandan sonra ekonomiyi düzelteceğim. Adama sormazlar mı? 25 Hazirandan sonra ekonomiyi düzelteceksin de 16 yıldır aklın neredeydi? 16 yıldır tek başına karara aldı. Tek başına uyguladı. Eleştirenleri de meydanlarda fırçaladı. Geldiğimiz nokta bu. Kim bozdu bu ekonomiyi? 16 yıldır CHP mi vardı iktidarda?” ifadelerini kullandı.

 

 

1

2

3

4

5

Yorumlar

Yorumlar