CHP’li Hamzaçebi: En güvenli toplumlar özgür toplumlardır

CHP’li Hamzaçebi: En güvenli toplumlar özgür toplumlardır
8 Nisan 2018 13:16

POLİS Haftası kutlamaları kapsamında açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi emekli Emniyet Teşkilatı mensuplarının sorunları ve emekli polislerin emeklilik şartları hakkında açıklama yaptı.

 

 

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi gerçekleştirdiği konuşmada polislerin özlük haklarının diğer güvenlik unsurlarımızın hakları ile aynı düzeye getirilmesinin devletin ve hükümetin görevi olduğunu vurgulayarak,“Dünyanın en güvenli toplumları en özgür toplumlarıdır. Özgürlükten fedakarlık edilerek güvenliği sağlamak asla mümkün değildir” ifadesini kullandı.

 

 

“EMEKLİ POLİSLERİMİZ GEÇİM SIKINTISI YAŞIYOR”

 

 

Emekli polislerin geçim sıkıntısı yaşadığını belirten Hamzaçebi, “Bu görevi yerine getiren güvenlik teşkilatımızın geçim kaygısı içerisinde, çocuklarının geleceğini sağlama kaygısı içerisinde , yarın ne olacağım kaygısı içerisinde yaşamaması gerekir. Bu sorunu çözmek devletin görevidir. Bugün insanlar Türkiye’de çalışanlar özelliklede Polis Teşkilatımız emekli olmaktan korkmaktadır. Emeklilik bir kabus gibidir çünkü emekli olunduğunda maaşlar yarı yarıya düşmektedir. Bu nedenle polislerimiz asla emekli olmak istememekte ancak zamanı geldiğinde de emekli olmak zorundadır. Emeklilikle, aylığın arasındaki bu uçurumu gidermek, polislerimizi emekli olmak korkusundan kurtarmak, siyaset kurumunun özelliklede hükümetin en temel görevi olmak zorundadır” diye konuştu.

 

 

Yorumlar

Yorumlar