CHP’li Gürer: Köy okulları harabeye döndü

CHP’li Gürer: Köy okulları harabeye döndü
14 Ağustos 2017 08:57

CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, taşımalı eğitim sistemiyle kapatılan ve bakımsızlıktan adeta harabeye dönen köy okullarının durumunu Meclis gündemine taşıdı.

 

 

 

Gürer, Milli Eğitim Bakanlığına yönelttiği soru önergesinde bu okullarında başka amaçlarla değerlendirilmesinin mümkün olup olmadığını sordu.

 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu yazılı soru önergesinde Niğde’nin pek çok köyünde artan göç nedeniyle öğrenci sayısında azalma yaşandığına dikkat çekti. Bu nedenle öğrencilerin en yakın ilçe okullarında taşımalı sistemle eğitim görmeye başladığını kaydeden Gürer, köylerdeki okulların ise bakımsızlık nedeniyle harabeye döndüğünü ifade etti.

 

Niğde’de öğrenci azlığı nedeniyle kapatılan köy okullarının sayısını soran Gürer, bu okulların bakım ve onarımlarının neden yapılmadığının açıklanmasını istedi. CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu okul binaları ve lojmanları başka amaçlarla değerlendirmek için bir çalışma yapıp yapmayacağının da açıklanmasını istedi.

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar