‘CHP’li her belediyede müfettiş var’

‘CHP’li her belediyede müfettiş var’
12 Mayıs 2018 08:52

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, muhalefet belediyelerine baskıyı anlattı. Torun, CHP’li her belediyede 3 ya da 5 müfettişin olduğunu söyledi ve ekledi: Müfettişler personel gibi oldu, odaları var.

 

 

Saygı Öztürk / Sözcü

 

 

CHP, yerel yönetim seçimlerinin erkene alınmasını beklerken, cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimi öne alındı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında pazar günü mülakatı gerçekleştiren 5 genel başkan yardımcısı bir araya gelecek ve ilk değerlendirmeyi yapacak. Mülakatlarda, aday adaylarına niçin milletvekili olmak istedikleri sorulduğunda önemli bir bölümünün “Gün görev alma günüdür. Vatan görevidir” demeleri dikkat çekti.

 

 

DONANIMLI, BİRİKİMLİ…

 

 

CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun, Tekin Bingöl, Çetin Osman Budak, Faik Öztrak, Muharrem Erkek sorumlu oldukları illerden başvuran aday adaylarıyla ayrı ayrı görüştü ve her aday adayı hakkında rapor düzenledi. İlk değerlendirmeler, Kılıçdaroğlu başkanlığında yapılacak toplantıda ele alınacak. Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, yapılan çalışmalarla ilgili SÖZCÜ’nün sorularını şöyle cevaplandırdı: “Çok nitelikli, donanımlı, her biri birbirinden kıymetli aday adayları var. ‘Niçin gelmiş?’ diyebileceğimiz aday adayımız yok.”

 

 

EL-KOL BAĞLANIYOR

 

 

“Tek adam rejimi kendinden olan belediyelere kaynak sağlayıp CHP ve muhalefet belediyelerinin elini- kolunu bağlamak istiyorlar. Buna şiddetle karşıyız. Hükümet, Büyükşehir Yasası’nı revize etmek istiyor. Mevcut Büyükşehirlere yenileri eklenecekti. Şimdilik bunu gündemden kaldırmış gözüküyorlar. 300 bin 500 bin nüfusuna göre ayrıca 81 ili içine alacak biçimde çalışma yaptılar. Bizlere yapılan çalışma hakkında bilgi verilmiyor.”

 

 

PERSONEL GİBİ…

 

 

“CHP’li her belediyede 3-5 müfettiş var. Nasıl hesap işleri müdürünün, imar müdürünün odası varsa gelen müfettişler için de kalıcı araçlar, şoförler ve odalar var. Ne zaman gelecek diye beklentimiz yok, her zaman belediyelerde. İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri, Sayıştay Müfettişleri belediyelerimizi mesken tuttu. Sanki oranın personeli gibi oldular.”

 

 

FARKLI MUAMELE

 

 

“CHP’li belediyelerin işlerine sekte vurulmaya çalışılıyor. Örneğin Tekirdağ Belediyesi’nin Belediye Hizmet binasının yarısı yapılmasına rağmen çıkmış, onaylanmış kredisini bile durdurdular. Maalesef CHP’li belediye olduğu için çıkmış krediyi kullandırmıyorlar. Devletin bütün bürokrasisi bize ayrı AKP’li belediyelere ayrı muamele yapıyor. Belediye başkanımıza ödül verildiğinde bile bakanlık o ödülü alması için yurtdışına çıkmasına izin vermiyor.

 

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/her-belediyede-mufettis-var-2402550/

 

 

Yorumlar

Yorumlar