CHP’de gözler 4 Ocak’taki PM’de! Masada İzmir var mı?

CHP’de gözler 4 Ocak’taki PM’de! Masada İzmir var mı?
2 Ocak 2019 08:18

2018 yılını geride bırakan CHP, 2019 yılına Parti Meclisi toplantısıyla giriyor. Yani yılın ilk Parti Meclisi toplantısında en az 100 belediye başkan adayı daha netleşecek. CHP kulislerinden edinilen bilgiye göre büyükşehir konusunda ser verip sır vermeyen Kılıçdaroğlu’nun, Cuma günü yapılacak toplantının gündemine İzmir’i yine almayı düşünmediği öğrenildi.

 

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2018 yılının bitimine saatler kala Parti Meclisi’ni yeni yılda olağanüstü toplantıya çağırdı.

Kılıçdaroğlu tarafından Parti Meclisi üyelerine gönderilen çağrıda, 4 Ocak Cuma günü saat 14:00’de Parti Meclisi’nin CHP Genel Merkezi’nde olağanüstü toplanacağı belirtildi.

 

GÜNDEMDE YENİ ADAYLAR VAR
Toplantıda, Kılıçdaroğlu’nun sunuşunun ardından il örgütlerinden gelen görüşler dikkate alınarak, yeni belediye başkan adayları belirlenecek.

 

EN AZ 100 ADAY GÜNDEMDE
Yılbaşı olmasına rağmen CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, 2018 yılının son gününü CHP Genel Merkezi’nde çalışarak geçirdi. Cuma günü toplanacak Parti Meclisi toplantısında gündeme gelece belediye başkan adayları listesi üzerinde çalışan Torun,  yaptığı açıklamada kesin olmamakla birlikte en az 100 belediye başkan adayını daha açıklamaya hazırlandıklarını söyledi.

 

ÜÇ İL MASADA
CHP’de henüz büyükşehir adayları açıklanmayan İzmir, Bursa ve Mersin illerinden en az ikisinin cuma günü yapılacak PM’nin gündemine gelmesi bekleniyor. Son dakikada bir sürpriz yaşanmazsa Mersin ve Bursa Büyükşehir adaylarının cuma günü yapılacak toplantıda ilan edilmesi bekleniyor.

 

İZMİR ŞİMDİLİK BEKLEYECEK
CHP kulislerinden edinilen bilgiye göre büyükşehir konusunda ser verip sır vermeyen Kılıçdaroğlu’nun, Cuma günü yapılacak toplantının gündemine İzmir’i yine almayı düşünmediği öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun İzmir’i bir sonraki PM’nin gündemine bırakacağı öğrenildi.

 

KIRKLARELİ AÇIKLANABİLİR
Trakya’da şu ana kadar belediye başkanı adayı açıklanmayan tek il olma özelliği taşıyan Kırklareli’nin belediye başkan adayının da cuma günü yapılacak toplantıda belli olması bekleniyor. CHP yönetiminin, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ile yola devam kararı veresi bekleniyor.

 

İSTANBUL’UN O İLÇELERİ GELEBİLİR!
CHP’de Cuma günü yapılacak toplantıda İstanbul’un, özellikle CHP’nin en düşük oy aldığı ilçelerinin adaylarının açıklanması konusunun ise gündeme gelip gelmeyeceği yeni yılda yapılacak çalışmalar belirleyecek. Eğer İstanbul İl Teşkilatının, Büyükşehir adayı Ekrem İmamoğlu ile yaptığı çalışma cuma gününe kadar biterse bazı ilçelerin PM’nin gündemine gelebileceği ifade edildi.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar