CHP Bilecik aday adayları bir ilke imza attı!

CHP Bilecik aday adayları bir ilke imza attı!
30 Kasım 2018 08:45

CHP Bilecik Belediye Başkan Aday Adayları daha önce yapılmayan farklı bir uygulamaya imza attı. Dört aday adayı , 2 Aralık Pazar günü yapılacak ön seçim sonucunda hangi aday çıkarsa çıksın hazırlayacağı Belediye Meclis Üyeliği listesinde yer almayı kayıtsız şartsız taahhüt ettiler.

 

 

 

CHP Bilecik İl Başkanlığında yapılan basın toplantısına; Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Belediye Başkanı Aday Adayları Semih Şahin, Seyfi Özgen, Hüseyin Korkman, İsmail Cinoğlu ve partililer katıldı. Toplantıda konuşan Milletvekili Tüzün, “Türkiye’ye örnek olabilecek gerek Cumhuriyet Halk Partisi’nin tüm illerinde gerekse diğer siyasi partilere, en önemlisi demokrasiyi içine sindirmiş anlayışı şimdi uygulamaya koyacak dört aday adayı arkadaşımızın örnek bir protokolünü sizlerle paylaşmak istiyorum:

 

‘2 Aralık 2018 Pazar günü yapılacak olan Belediye Başkan Adayının belirleneceği eğilim yoklamasında sandıktan aday olarak hangi arkadaşımız seçilirse; seçilen arkadaşın kabul etmesi kaydı ile altındaki Belediye Meclis Üyeliği listesinde kayıtsız ve şartsız yer almayı kabul ve taahhüt ediyorum.’

 

1

 

Bu inancı, demokratik sonucu içinde hissettirmiş dört değerli aday adayı arkadaşım sandıktan hangi aday çıkarsa çıksın eğer kendisi kabul ederse bizler onun altında görev almayı ve onunla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Başkanı seçilinceye kadar ve seçildikten sonra da onunla birlikte görev yapmanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz diyerek bir protokol imzaladılar. Ben de halkımızın huzurunda bunu paylaşmanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyorum.

 

2

 

Böylesine örnek bir protokol inşallah Türkiye;’deki bütün Cumhuriyet Halk Parti örgütlerine yansır. Bu örnek protokol, bütün siyasi partiler örnek alır ve Türkiye’de demokrasinin sandıktan çıktıktan sonra da kendi içinde kabullenip bu mücadeleyi devam ettirecek insanlara ihtiyacımız olduğunu bir kez daha ifade etmek istiyorum. “dedi.

 

3

Tüzün’ün konuşmasının ardından aday adayları protokolü imzaladı.

4

Yorumlar

Yorumlar