Bahçeli’den bir erken seçim açıklaması daha: Karar AK Parti’nin, daha önce görüşmedik

Bahçeli’den bir erken seçim açıklaması daha: Karar AK Parti’nin, daha önce görüşmedik
17 Nisan 2018 14:25

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı “erken seçim” teklifine ilişkin olarak bir açıklama daha yaptı. Bahçeli, “Teklif yaptık, karar AK Parti’nin, daha önce görüşmedik” ifadesini kullandı.

 

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisin grup toplantısında 3 Kasım 2019’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin bu yıl içinde gerçekleştirilmesi gerektiğini söyledi. Daha önce parti olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıklayan Bahçeli, seçimlerin  26 Ağustos 2018’de yapılmasını önerdi.

 

 

16 Nisan 2017’de yapılan halk oylamasında yüzde 51.4 “evet” oyuyla kabul edilen “cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi”nin henüz tam olarak devreye girmediğini belirten Bahçeli, “Türkiye’nin 3 Kasım 2019’a kadar dayanması kolay değildir. 3 Kasım 2019’a kadar ulaşmak her dakika zorlaşmaktadır” ifadesini kullandı.

 

 

Erdoğan, erken seçimle ilgili olarak ileri sürülen iddiaları yalanlamış, genel başkanlığını yürüttüğü AKP’ye yönelik çağrısında “Hazırlıklarınızı 2019’a göre yapın” ifadesine yer vermişti.

 

 

“Cumhur ittifakının korunması elzemdir”

 

 

Bahçeli, 2019’da yapılacak seçimler için AKP ile ittifak kurduklarını hatırlatarak “Türkiye’nin bekası açısından cumhur ittifakının korunması elzemdir” dedi.

 

 
Geçen hafta “Erken seçim yok” demişti

 

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da sık sık yalanladığı erken seçim iddialarıyla ilgili olarak “Seçimler zamanında yapılacak. 2019’da önemli siyasi olay var. Bunlar yerel, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimidir. Üç ay arayla gerçekleştirilecek bu seçimlere çok iyi hazırlık yapmamız gerekiyor” demişti.

 

 

Yorumlar

Yorumlar