‘AK Parti birbirine çelme takanların partisi midir?’

‘AK Parti birbirine çelme takanların partisi midir?’
6 Kasım 2018 12:16

Yeni Şafak yazarı Hasan Öztürk, köşesinde AK Parti’de süren adaylık sürecini köşesine taşıdı. Öztürk ‘AK Parti’nin muhtemel adaylarıyla ilgili olumsuz haberlerin kaynağının yine AK Parti içinde olduğunu’ yazdı.

 

 

Yeni Şafak yazarı Hasan Öztürk, Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerle ilgili dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Öztürk, aday belirleme sürecinde AKP’de rekabetin, bazı yerlerde centilmenlik dışına çıktığını söyledi. Öztürk, AKP’nin muhtemel adaylarıyla ilgili olumsuz haberlerin kaynağının yine AKP içinde olduğunu iddia etti.

Hasan Öztürk, “ AK Parti birbirine çelme takanların partisi midir” başlığıyla yayımlanan yazısında “ AK Parti’nin muhtemel adaylarıyla ilgili çıkan olumsuz haberlerin kaynağı yine AK Parti içinden, maalesef” ifadesini kullandı.

 

Öztürk, şöyle devam etti;

 

Örnek mi istiyorsunuz? Mesela, Marmara’nın önemli bir büyük şehrinde tarihi saat kulesinin tepesine yıllar önce pvc’den bir kat konmuş! Ama ne hikmetse tam da bu dönemde gündeme gelivermiş. İlginç değil mi? Yine mesela, Ege’ye ve Marmara’ya kıyısı olan bir büyük şehirde, belediye başkanının yakınlarıyla ilgili iftiraya kadar uzanan iddialar yazılıp çizilir olmuş. Küçük bir araştırma neticesinde ortaya şöyle bir gerçek çıkıyor: Bütün bu tartışmalı meselelerin ana kaynağı Ak Parti’nin içinde. Muhtemel aday adayları arasındaki rekabet bazı yerlerde centilmenlik dışına çıkmış görünüyor.

Oysa biz, dürüst, temiz bir rekabetin Türkiye ve şehirlerimiz için gerekli olduğuna inanıyoruz. Ve Ak Parti’nin kurmaylarının ısrarla söylediği “Bizde göreve talip olunmaz. Görev verilir. Görevi alan da layıkıyla yapar” sözlerinin gerçekliğine inanmak istiyoruz.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar