Özgür Özel’den Erdoğan’ın şeriat açıklamasına sert yanıt!

Özgür Özel’den Erdoğan’ın şeriat açıklamasına sert yanıt!
3 Şubat 2024 14:15

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa’da, belediye başkan adayları tanıtım toplantısında konuştu.

 

 

 

Konuşmasına AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘şeriatı savunan’ açıklamalarına yanıt veren Özel, “Şeriat dediğin kurallar ‘pozitif hukukun yerinde olsun’ dersen iyi düşün… Hırsızlığın cezasının ne olduğunu biliyorsun. Uygulanırsa bir tane parmağın, elin, dilin kalmaz senin dilin” diye konuştu.

 

 

Özel, Erdoğan’ın hayat pahalılığı, zamlar ve enflasyon karşısında suni bir gündem yaratmak istediğini söyledi.

 

 

Özel’in açıklamalarında öne çıkanlar şöyle:

 

 

Her şeyin başladığı yerdeyiz. Burada olan veya burada olamayan ancak kalbi burada olan siz değerli yoldaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum.

Birileri bize hakaret ediyor, saldırıyorlar, hiçbir şey olmasa bile ortaya bir tartışma atmaya çalışıyorlar. Sen şeriat tartışmasından bu ülkede ne elde edeceksin? Zamları, pahalılığı konuşmak istemiyorlar.

Buradan bütün Türkiye’ye sesleniyorum; açlığın, yoksulluğun olduğu bir yere Erdoğan’ın suni gündemlerine katılmayacağız.

Cevap da vereyim; şeriat dediğin kurallar ‘pozitif hukukun yerinde olsun’ dersen iyi düşün… Hırsızlığın cezasının ne olduğunu biliyorsun. Uygulanırsa bir tane parmağın, elin, dilin kalmaz senin dilin… O yüzden şeriat, saltanat diyip kendisine son halife diye slogan attırdığın kimsenin kafasını karıştırma.

Biliyorsunuz ülke çok kötü yönetiliyor. Ülkenin en büyük sorunu enflasyon ve hayat pahalılığı. TCMB fiyat istikrarını sağlamak, enflasyonla mücadele için görevli kurur. Politikaları uygularken bağımsız olacak. Kanun öyle yazmış. Dün gece TCMB Başkanı Gaye hanım kendince istifa etti. Beş yılda beşinci başkan. 9 ayın sonunda görevden aldılar.

Genç eğitimli bir kadın gelmiş görev yapıyor ancak bu kadınla uğraşmaya başladır. İstifaya zorladılar. Sonunda istifa geldi yerine biri atandı. Şahap gider Hafize gelir, Hafize gider başka biri gelir.

 

 

YEREL SEÇİMLER

 

 

Listelerimiz dört dörtlük olmayabilir ama bu değişim inancıyla bu parti değişecek, gençleşecek ve iktidara yürüyecek. Söz veriyorum. Yeni bir yoldayız, bu yol temiz bir yoldur. Ülkenin kaderini değiştirmek, hep beraber zenginleşmek, yoksulluğu biritmek için hep birlikte yürüyeceğiz. Hep beraber yürüyeceğiz.

31 Mart seçimleri bu milletin iktidara sarı kart göstereceği seçimlerdir.  CHP’yi yalnızlaştırmaya, şeytanlaştırmaya çalışıyorlar. İttifak olsun diye her şeyi yaptık ama saygı duyduğumuz ortaklarımız çeşitli gerekçelerle reddettiler. Bu ittifakı Ankara’da kuralım çok isterdim ama olmadı. Saygı duyuyorum. Bu ittifakı bir CHP’li kuramadıysa on bin CHP’li kuracak.