MOBESE’nin B’si ile ilgili şok iddia!

MOBESE’nin B’si ile ilgili şok iddia!
19 Ekim 2017 10:27

MOBESE’yi kuran ekipte yer alan ve ‘B’ye ismini veren istihbaratçı olarak bilinen Emniyet Müdürü Basri Aktepe hakkında “FETÖ üyeliği” suçlamasıyla açılan davanın iddianamesinde çarpıcı bilgiler yer aldı.

 

 

Mesut Hasan BENLİ / Hürriyet

 

 

İddianamede, Aktepe’nin MİT’ten sorumlu abiler arasında yer alan Atilla Öztürk ve FETÖ’nün sivil imamlarından Harun Biniş ile telefon irtibatı bulunduğu belirtildi.

Emniyet Müdürü Basri Aktepe, 8 Eylül 2016’da FETÖ üyeliği suçlamasıyla tutuklandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Aktepe hakkında sürdürdüğü soruşturmayı tamamlayarak, şüpheli hakkında “Silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan dava açtı. İddianameye göre, örgüt lideri Fetullah Gülen, “devletin kılcal damarlarına sızılması” talimatı verdikten sonra TSK, Emniyet Teşkilatı, Yargı ve MİT, örgüt tarafından birinci hedef olarak seçildi ve bu kurumlara sızılmaya çalışıldı. Bu kurumlara sızan örgüt üyeleri, kendilerini çok iyi gizlediler; örgütün kriptolu haberleşme programı ByLock’u kullanmadılar, Bank Asya’ya para yatırmadılar, örgüt evlerine, dershanelerine gitmemeye özen gösterdiler.

 

 

‘AKTEPE FETÖ ÜYESİ’

 

 

Şüpheli Basri Aktepe, Tunceli’de 3. Sınıf Emniyet Müdürü olarak görev yaptığı sırada FETÖ’nin MİT’e sızma planları doğrultusunda, 2011 yılında MİT’e Başmüşavir olarak göreve başladı. Aktepe, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra 28 Temmuz 2016 tarihinde çıkarılan 667 sayılı KHK ile görevinden ihraç edildi. Ankara Savcılığının sürdürdüğü bir soruşturmada şüpheli konumda olan Adem Öcal ifadesinde, Aktepe’nin FETÖ üyesi olduğunu ve örgüt adına TİB’deki yapılanmayı planladığı söyledi.

 

 

http://www.hurriyet.com.tr/mobesenin-bsi-ile-ilgili-sok-iddia-40615480

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar