Kayserideki boşanma avukatları

Kayserideki boşanma avukatları
4 Ocak 2018 18:22

Her insan kendi ailesini kurup mutlu ve huzurlu bir şekilde hayat yaşamak ister.

 

 

Bunun kolay olduğu kadar oldukça zor yanları da vardır mutlaka. İnsanların karakterleri, geçmişteki yaşam tarzları evliliklerini etkileyen birçok unsurun temeli olabilir. Burada önemli olan şey birlikteliği bozacak durumları meydana getiren sebepleri oluşturmamaktadır. Ancak herkes herzaman şanslı olmayabiliyor. Bazen evlenilen kişiden isteyerek yada istemeden de olsa insanın boşanması ve kendi hayatını idame ettirmenin yollarını araması gerekebiliyor. Boşanmak terimi hernekadar kulağa oldukça terimsel bir ifade olarak gelse de yasalar önünde hayatını birarada geçirmek istemeyen çiftlerin birlikteliklerini tamamen sonlandırılması anlamını taşımaktadır.

 

Eğer evli çift yaşanılan negatif hayatın yükünü birlikte kaldıramayacaklarını anlayıp boşanma kararı alıyorlarsa hukuksal olarak bunun ilk olarak başvurusunu yapıyorlar. İkame ettikleri şehirde il veya ilçedeki aile mahkemesine giderek bu işlemleri başlatırlar. Esasen boşanma gibi durumlar toplum nezlinde ve dışardan bakıldığında avukata ihtiyaç duyulmayacağı yönünde bir algı doğurur. Ancak sürecin en doğru ve profesyonel şekilde yönetilmesi bakımından, karşılıklı olarak talepleri istekleri ve istenecek hakların yerine getirilmesi bakımından bir avukat aracılığı ile yardım alınması her iki taraf için de oldukça faydalı bir adım olacaktır. Eğer yaşanılan yer konumu itibari ile kayseriyse, burada da aynı şekilde Kayseri Avukatları vasıtası ile profesyonel şekilde yardım alınıp, boşanma davası süreci iyi şekilde yönetilebilir.

 

Boşanma davaları düşünüldüğü kadar kolay sonuçlar elde ederek sonlandırılamadığından dolayı, boşanma süresinin esnetilebilmesi, mahkeme sürecinde karşılıklı olarak verilen hatalı açıklamalar yolu ile davanın heyet tarafından reddedilebilmesi veya düşmesi gibi ihtimaller yoğun olarak ortaya çıkmaktadır. Boşanma avukatlarının farkı herzaman bu gibi önemli noktalarda belli olmaktadır. Boşanma sürecinin herhangi bir sorun yaşamadan başlatılıp bitirilebilmesi önemli olmasından dolayı, gelinen aşamada iki seçenekli bir boşanma süreci yaşanmaktadır.

 

Çiftlerin karşılıklı bir şekilde mahkeme öncesinde anlaşıp, birbirlerinin şartlarını kabul ederek boşanma sürecini başlatmaları, diğeri ise kavgalı ve negatif tutumlarla belirlenerek gidilen ve oldukça uzun anlaşmasız bir süreç. Bu aşama oldukça yorucu ve zaman gerektiren aşamadır. Anlaşmalı boşanmalarda süreç olağanın üstünde hızlı bir şekilde tamamlanır bunu da ek olarak konuya ilave etmek gerekir. Mahkeme boşanmak isteyen çiftlerden herzaman karşılıklı anlaşma dilekçesi talep eder. Yani herhangi bir velayetin verilmesi yönünde, tazminat talebi yönünde veya devredilecek mülk – sahip olunan malın verişmesi üzerine sağlanan kabul anlaşmasının kanıtı olacak şekilde bir dilekçe yazılarak verilmesi istenir. Bu dilekçeyi hazırlarken de herhangi bir çelişki yaratacak tutum açıklamalardan uzak durmak gerekiyor. Boşanma avukatları bu konuda deneyim sahibi oldukları için kendileri rahatlıkla doldurabilirler.

 

Kayseride yaşayıpta boşanmak isteyen çiftler, aralarında herhangi bir anlaşma sağlamak adına kayseri boşanma avukatı yardımına başvurmalıdır. Çünkü boşanma sürecinin hatalı yürütülmemesi, herşeyin eksiksiz ve kusursuz şekilde idare edilebilmesi önemli bir ayrıntı olması hasebiyle  boşanma avukatı ile temas yoğun şekilde yapılmalıdır. Ayrıca mahkemede taraflar arasında şahitlerin dinleneceğinden dolayı, bu hukuki sürecin profesyonel bir avukat vasıtası ile tamamlanabilmesi önemli bir etken olacaktır.Eğer bu sürecin en sağlıklı şekilde ve donanımlı bir yapıda yönetilmesi gerekiyorsa bunu ancak kayserideki boşanma avukatının desteğini alarak yapabilirsiniz. Çünkü yasal ölçülerin belirlenmesi, heyete sunulacak belgelerin gerektiği gibi düzenlemesini yapacak kişi boşanma avukatlarıdır. Bu ayrıntının üzerinde önemle durmak gerekmektedir. Dava açan veya dava edilen taraflar arasında  yasalar önünde haklarının korunabilmesi ancak bu şekilde olacaktır. Velayet Nafaka ve diğer hertürlü mal beyanları gibi unsurlar da bu sürece dahildir.

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar