‘İnce’nin çıkışı Genel Merkez’de korku, CHP tabanında ve kamuoyunda ise ciddi bir heyecan yarattı’

‘İnce’nin çıkışı Genel Merkez’de korku, CHP tabanında ve kamuoyunda ise ciddi bir heyecan yarattı’
8 Ağustos 2020 09:08

Kemal Kılıçdaroğlu’nun kurultayda kapı kenarına oturtarak aşağıladığı Muharrem İnce’den “yeni parti” çıkışı geldi. Yanlış anlaşılmasın; İnce, “yeni parti kuruyor” demiyorum. CHP’den ayrılarak, yeni parti kurma mesajı vererek kendince genel merkezi yokluyor.

 

 

Kurtuluş Tayiz / Akşam

 

Fakat, yeni parti kurma yönündeki küçük resti, İnce’nin beklediğinden de fazla etki üretti. Kılıçdaroğlu yönetimindeki genel merkez, bu hamleden korktuğunu belli ederek İnce’nin eline büyük bir koz verdi.

Genel merkezin, “yeni parti” çıkışından korktuğunu fark eden İnce, sosyal medyadan Kılıçdaroğlu’nu hedef alan cesur bir mesaj paylaştı. Başta genel merkezi yoklama amacı taşıyan bu ayrılma resti, şimdi İnce’nin de aklına yatmış duruyor.

Zira, “yeni parti” çıkışı genel merkezde korku, CHP tabanında ve kamuoyunda ise ciddi bir heyecan yarattı. Başta biraz tepki amacıyla yaptığı “yeni parti” çıkışını İnce, şimdi ciddi bir koz olarak gündemine almış görünüyor.

Peki bundan sonra ne olacak, süreç nasıl işleyecek?

Muharrem İnce’nin önünde iki yol var; birincisi, genel merkezin yapacağı ufak jestlerle yetinip, “sana da sıra gelecek” masallarına kanıp, tekrar kapı kenarında kendisine gösterilen yere oturacak.

Ancak bu yolun sonu ince ince tükenişe, silinmeye, yok olmaya çıkıyor. Çünkü kurultayda Kılıçdaroğlu’nun oluşturduğu planlamalar içinde Muharrem İnce’ye yer yok. CHP’yi daha başka sulara sürecekler ve İnce’nin gireceği sular değil, bunlar. İnce’nin üzerini Cumhurbaşkanı seçimleri akşamı milleti sokağa çağırmadığı için çizildi zaten.

 

 

Yazının tamamını okumak için tıklayın

Yorumlar

Yorumlar