İmamoğlu ile Yıldırım arasındaki farka bir de böyle bakın!

İmamoğlu ile Yıldırım arasındaki farka bir de böyle bakın!
10 Haziran 2019 11:38

31 Mart seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu ile AKP’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım arasında bir çekişme de sosyal medya hesapları üzerinden yürüyor.

 

 

Hatta öyle ki… Binali Yıldırım, Twitter’da takipçi sayısını yüksek göstermek için Meclis Başkanlığı döneminde kullandığı Twitter hesabıyla İBB adaylığı için kullandığı hesabını bile değiştirdi.

 

FARK NE KADAR…

 

Odatv’de yer alan habere göre, grafiker Ahmet Sungur ise, İmamoğlu’nun ve Yıldırım’ın sosyal medya hesaplarındaki takipçi sayılarını Odatv için rakam ve görsellerle açıkladı.

Grafiğe göre, İmamoğlu’nun Twitter’da 2.58 milyon, Facebook’ta 1.2 milyon, Instagram’da 4.8 milyon ve Youtube’da ise 315 bin takipçisi bulunuyor. Yıldırım’ın ise, Twitter’da 1.72 milyon, Facebook’ta 251 bin, Instagram’da 755 bin, Youtube’da ise 133 bin takipçisi bulunuyor.

Kısacası, İmamoğlu, her sosyal medya platformunda rakibine epey bir fark atmış gözüküyor.

Öte yandan, Ahmet Sungur’un hazırladığı grafikte, iki liderin geçmişinden bilgiler, 2014 yerel seçim sonuçlarında ve 31 Mart’ta aldıkları oy oranları ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da sözleri yer alıyor.

İşte o grafik:

imamoglu_ve_yildirim

 

 

https://odatv.com/imamoglu-ve-yildirim-arasindaki-fark-aslinda-ne-kadar-10061924.html

 

 

Yorumlar

Yorumlar