Erdoğan: Yaptırım kararını doğru bulmuyorum

Erdoğan: Yaptırım kararını doğru bulmuyorum
6 Kasım 2018 12:30

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin İran yaptırımları hakkında “Böyle bir yaptırıma uymayız. Yaptırım kararını doğru bulmuyorum. Dünyanın dengesini bozmaya yönelik yaptırımlar. Yaptırım uluslararası hukuka da diplomasiye de aykırı. Emperyal bir dünyada yaşamak istemiyoruz” dedi.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

Erdoğan, ABD’nin yaptırım kararına ilişkin soruya, “Böyle bir yaptırıma uymayız. Yaptırım kararını doğru bulmuyorum. Dünyanın dengesini bozmaya yönelik yaptırımlar. Yaptırım uluslararası hukuka da diplomasiye de aykırı. Emperyal bir dünyada yaşamak istemiyoruz” dedi.

ABD ile YPG’nin ortak devriyeye çıkmasını kabul edemeyeceklerini belirten Erdoğan, “Kabul etmemizin mümkün olmayacağı böyle bir durum sınırda ciddi olumsuzluklara neden olur” dedi.. Erdoğan, bakanların yerelde aday olup olmayacağına ilişkin soruya ise, “Darda, zorda kalmadıkça neden olmasın” ifadelerini kullandı

Erdoğan, Binali Yıldırım’ın İBB adaylığı iddiasıyla ilgili, “Sizin gönüllerinizden geçeni takvim içinde hayata geçiririz” diye konuştu.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar