CHP’li Özel: Baykal’ın durumu…

CHP’li Özel: Baykal’ın durumu…
18 Ekim 2017 08:45

CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın sağlık durumuyla ilgili sosyal medyada paylaşılan bilgi kirliliği üzerine, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel doktorlardan aldığı bilgiyi kamuoyu ile paylaştı.

 

Mustafa TURAPOĞLU/ANKARA,(DHA

Özel, “Son açıklamadan beri durumunda hiçbir değişiklik yok. Durumu stabil. Kötüye herhangi bir gidiş yok” dedi. CHP’li Özel’in açıklamaları şu şekilde:

 

 

“Önceki dönem genel başkanımız sayın Deniz Baykal’ın sağlık durumunu hep birlikte yakından takip ediyoruz. Doktorların yaptığı açıklamayı hep birlikte izlemiştik. O açıklamanın üzerinden birkaç saat geçtikten sonra sosyal medyada bir televizyon kanalının bir muhabiri tarafından paylaşılan bir tweet büyük bir endişe yarattı. Ve bunun üzerine burada bulunan genel başkan yardımcılarımız ve milletvekillerimizle birlikte gittik, doktor içeriden çıktı ve kendisi bizzat Deniz beyi takip eden doktor şu açıklamada bulundu; ‘Son açıklamadan beri durumunda hiçbir değişiklik yok. Durumu stabil. Kötüye herhangi bir gidiş yok. Yarın sabah saat 8’de planlanan tomografi çekilecek. Deniz beyin sağlık durumu son yapılan açıklamadan beri değişmedi’ dedi.

 

 

Buradan, gerek sosyal medyada, gerekse diğer alternatif iletişim kanallarında yapılan açıklamaların son derece infial yarattığını, aileyi, sevenlerini, Cumhuriyet Halk Partisi ailesini ve tüm Türkiye’yi tedirgin ettiğini, yüreğini ağzına getirdiğini bir kez daha ifade etmek gerekiyor. Biz bu geceyi sayın genel başkanın güçlenerek, sağlığına daha yaklaşarak geçireceğini ve yarın iyi haberler almayı umuyoruz. Sağlığının kötüye gittiğine ilişkin yapılan haberler ve çok kötü haberlere ilişkin duyumların tamamı asılsızdır. Bir dakika önce yanından ayrılan doktorun bize kullandığı ifadeyi aynen terkar ediyorum. Önemli olan şu anda bu dezenfarmasyonu temiz ve taze bilgi ile geriye almak, bunu düzeltmek. Diğer konuda gerekli girişimleri yarın gün ağardıktan sonra ve herşey yoluna girdikten sonra nasılsa yaparız. Önemli olan şu anda Deniz beyin sağlık durumunda değişen herhangi birşey yok. Durum ciddi ancak bir kötüye gidiş yok. Umutsuzluğa kapılacak bir durum yok. Tüm sevenlerine tüm Türkiye’ye sadece şunu söylüyoruz, biz dua ediyoruz, dua edelim.”

 

 

PROF. DR. İBİŞ DE ÖZGÜR ÖZEL’DEN YAKLAŞIK 1 SAAT ÖNCE AÇIKLAMADA BULUNDU

 

 

ANKARA Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş Eski CHP Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın sağlık durumuna ilişkin, “Şu anda kendisine yoğun bakımda yoğun tedavi uygulanıyor. Solunum desteği sağlanıyor” dedi.

 

 

Hastane bahçesinde Deniz Baykal’ın sağlık durumuna yönelik açıklamalarda bulunan Rektör Erkan İbiş, “Şu anda kendisine yoğun bakımda yoğun tedavi uygulanıyor. Solunum desteği sağlanıyor. Beyin destekleri sağlanıyor. Süreç içerisinde kendisinin bilinci kapalı olarak uyuyor. Tabiki gelişmeler anlık oluyor. Anlık iyi bulguylada, olumsuz bulguylada karşılanabiliyor. Beyin çok hassas bir organ. Ama şu ana kadar çok daha iyi sonuçları görebilme umudumuzu hep koruduk. Ancak gelinen tablo içerisinde elbetteki umutlarımızı koruyoruz ama bazı olumsuzluklar yaşadığımızı sizlerde biliyorsunuz. Yine yoğun bakımda destek tedavileri devam edecek. Zaman zaman tomografi görüntüleri alınıyor. Bir sonraki tomografi kontrolü sabaha planlanıyor” diye konuştu.

 

 

Yorumlar

Yorumlar