AKP’de Keçiören’e oğul Gökçek formulü!

AKP’de Keçiören’e oğul Gökçek formulü!
1 Kasım 2018 08:27

Sabah yazarı Mahmut Övür, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Melih Gökçek bizim dava ve yol arkadaşımızdır” açıklaması sonrası kulislere düşen haberlerin değiştiğini söyledi. Övür, “Gökçek’in oğlu Osman Gökçek, Keçiören Belediye Başkan adayı olabilir” iddiasını ileri sürdü.

 

 

Mahmut Övür, “Ankara’da Gökçek ve Yavaş senaryoları” başlığıyla yayımlanan yazısında Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere dair kulislerde konuşulanları aktardı.

“2014 seçiminin kazananı Gökçek’i Ankara’da yeniden gündeme getiren şey, AK Parti-MHP arasında kurulması çok tartışılan yerel ittifakın bozulmasıydı” diyen Övür, şöyle devam etti:

— MHP ve bazı siyasi aktörler bu durumu fırsata çevirmek için harekete geçti ve Gökçek adı ortaya atıldı. Başarılı da olundu. İyi bir hamleydi.

— İnce bir hesaba dayanıyordu ve Melih Gökçek ismi üzerinden AK Parti’ye deyim yerindeyse sopa gösteriliyordu. Bahçeli’nin “MHP’ye şeref kazandırır” çıkışı, Gökçek’in memnuniyeti kafalarda soru işareti oluştursa da devreye Başkan Erdoğan girip “Biz yol arkadaşıyız” deyince hava birden değişti.

— O değişen havayla birlikte kulislere düşen haber de değişti: “Gökçek’in oğlu Osman Gökçek, Keçiören Belediye Başkan adayı olabilir.” Ankara siyaseti de havası gibi her an değişebilir…

 

https://www.sabah.com.tr/yazarlar/ovur/2018/11/01/ankarada-gokcek-ve-yavas-senaryolari

 

 

Yorumlar

Yorumlar