Ziraat Katılım Bankası, şubesinin adını ‘Kanal İstanbul’ yaptı!

Ziraat Katılım Bankası, şubesinin adını ‘Kanal İstanbul’ yaptı!
14 Aralık 2023 09:11

Ziraat Katılım Bankası Esenyurt Hadımköy şubesinin adını “Kanal İstanbul” şubesi olarak düzenledi.

 

Fotoğraf: AP

 

Halk TV’den Ali Macit’in haberine göre iktidarın ‘Çılgın proje’ olarak adlandırdığı Kanal İstanbul Projesi’ne karşı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve İstanbulluların büyük bir çoğunluğu karşı çıkıyor.

 

 

İSTANBUL’U MAHVETMEYE HİÇ KİMSE İZİN VERMEDİ

 
İmamoğlu en son Kanal İstanbul ile ilgili, Visit İstanbul platformunu etkinliğinde, “Bazen çölün ortasında insanlar bir hayal kurabilir ve gözünde canlandırdığı bir şehri betonlarla, kanallarla var edebilirler. İstanbul’da binlerce yıldır insanlar taş üstüne taş koyarak, kendi kültürlerini birbirine karma hale getirerek bize bir medeniyet bıraktı. Kişisel beton hayalleriyle, kanal hayalleriyle İstanbul’u mahvetmeye hiç kimse izin vermedi, vermeyecek” demişti

 

 

‘İNADINA YAPACAĞIZ’

 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP’nin 2021 yılındaki İstanbul İl Kongresi’nde Kanal İstanbul’a değinmişti. Kanal İstanbul projesinin etüt kapsamında yer alan tüm teknik çalışmaların tamamlandığını açıkladı. Erdoğan,”Kanal İstanbul’u yapacağız, inadına yapacağız ve İstanbul nasıl güzelleşecek, bunu da görecekler” demişti.

 

 

KANAL İSTANBUL ŞUBESİ OLDU

 
Özellikle 8 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra iktidar Kanal İstanbul hakkında sessizliğe bürünmüştü. Kanal İstanbul Tartılmaları sessiz sedasız ilerken Ziraat Katılım Bankası’ndan flaş bir hamle geldi. Ziraat Katılım Bankası Esenyurt Hadımköy şubesinin adını “Kanal İstanbul” şubesi olarak düzenledi.