Yola Çıkarken Mutlaka Trafik Sigortanızı Kontrol Edin!

Yola Çıkarken Mutlaka Trafik Sigortanızı Kontrol Edin!
12 Mayıs 2024 11:19

Güvende olmak, yaşamın her alanında temel bir ihtiyaçtır. Bu nedenle trafiğe çıkarken hem kendi güvenliğiniz hem de karşınızda ki sürücülerin güvenliği için mutlaka trafik sigortası yapmanız gerekmektedir. Bu nedenle sigorta acentenizi seçerken mutlaka dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlar arasında en önemlisi ise çalıştığınız sigorta şirketinin 7 24 hizmet vermesidir. Aksi halde sadece mesai saatleri içerisinde hizmet veren bir sigorta firması ile çalışmak size sadece zarar verecektir!

 

Güvenlik, insanların yaşamlarında en önemli unsurlardan biridir. Bazı sigorta firmaları müşterilerine karşı mağduriyet oluşturmamak adına Nöbetçi Sigortacı hizmetini sunar. Günün her saati, her anında, beklenmedik durumlar karşısında hazır bir sigortacı sizin için beklemektedir. Bu oldukça güven veren durum olduğu düşünülebilir.

Sigortasız araç kullanma cezası nedir

Sigortasız Trafiğe Çıkmak Suç!

Birçok kişi gece saatlerinde yola çıkmak zorunda kalıyor ve bazı talihsiz olaylar karşısında trafik sigortasını yaptırmadan maalesef trafikte yer alıyor. Ama trafik polisi de bu gibi durumların önüne geçmek adına tüm trafikte yer alan araçları inceliyor ve sigortası olmayan araçları bulup sigorta yaptırıyor.

EGM tarafından açıklanan sigortasızlık cezası her yıl düzenli olarak güncellenmekte ve trafikte ki sürücülere karşı bu güncel ceza oranları uygulanmaktadır. Bu yıl için belirlenen ücret ise 691 TL olarak açıklanmış durumda.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan verilere göre trafiğe sigortasız çıkmanın cezası 691 TL olarak açıklanmış durumda. Fakat sadece bununla da kalmıyor, araç trafikten çekiliyor ve otoparka taşınılıyor. Bunun ardından ise hem çekici ücreti hem de otopark ücreti ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz.

Açık Sigortacı Nasıl Bulabilirim?

Birçok araç sürücüsü trafikte gece saatlerinde açık sigortacı nasıl bulabilirim bunun arayışı içerisine girmektedir. Nerede ise hemen hemen herkesin çalıştığı bir sigorta acentesi muhakkak vardır fakat bu sigorta acentelerinin nerede ise hepsi gece hizmet vermezler. Bunun için gece hizmet veren, gece açık sigortacı bulmalısınız, bunun en kolay yolu da google arama motorudur. Google üzerinde arama yaparak rahat bir şekilde açık sigortacı bulabilir ve gerekli işlemlerinizi hızlı bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Trafik de ağır cezalar ile karşı karşıya kalmamak için mutlaka trafik sigortanızı geç kalmadan, günü bitmeden yaptırmaya dikkat edin. Aksi taktir de hem kendinizi hem de karşınızda ki sürücüleri riske atmış olursunuz. Bunu önlemenin en temel yolu ise iyi ve güvenilir bir sigorta firması ile çalışmak olduğunu unutmayın.