Yenimahalle’de devlet okullarına belediye desteği!

Yenimahalle’de devlet okullarına belediye desteği!
25 Şubat 2024 10:46

Yenimahalle Belediyesi, ilçedeki devlet okullarının fiziki şartlarının iyileştirilmesi için 15 yıldır var gücüyle çalışıyor.

 

 

Okulların ihtiyaç ve taleplerini öncelik sırasına göre belirleyen Yenimahalle Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliği için devlet okullarında tadilat çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

 

 

Detaylı bakım yapıldı

 

 

Anadolu Mahallesi’nde bulunan Şehit Mustafa Tanış İlkokulu ve Anadolu Ortaokulu’nda çalışmalara başlayan belediye ekipleri,bir yandan okul duvarlarında grafiti çalışması yaparken, diğer yandan okulun basketbol sahası ve okul demirlerini boyayarak yeniledi, Atatürk Büstü’nün bakımını yaptı ve okul bahçesindeki yeşil alanda da çevre düzenlemesi yaptı.

 

 

“Bizim işimiz değil demedik”

 

 

Sık sık okulları gezen ve bilgi alan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Bugüne kadar bölgemizde bulunan ve tadilata ihtiyacı olan bütün devlet okullarımızın ihtiyaçları dahilinde bakımlarını yaptık” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullara ayırdığı bütçenin yetmediğine de dikkat çeken Başkan Yaşar, “Harcadığımız milletin parası. Eğitime harcamazsak nereye harcayacağız? Çocuklarımıza ne kadar doğru eğitim verebilirsek, geleceğimiz o kadar aydınlık olur. Bakanlığın okullara verdiği para bırakın boyamayı, onarımı, temizlik görevlisine bile yetmiyor.Eksiklikleri gidermek bizim de görevimiz. Bugüne kadar gerek sağlıkta gerekse eğitimde bizim işimiz değil demedik. Göreve geldiğimiz günden beri okullarımıza her desteği verdiğimiz gibi her mahallemize de Aile Sağlığı Merkezi yaparak ilgili bakanlığa teslim ettik” dedi.