Yaşar Okuyan’ın ailesinden açıklama: Vefat haberleri doğru değil, durumu stabil

Yaşar Okuyan’ın ailesinden açıklama: Vefat haberleri doğru değil, durumu stabil
16 Aralık 2023 06:47

Hastaneye kaldırılarak entübe edilen eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan’ın kızı Ülkü Okuyan, babasının durumunun kritik olduğunu duyurdu. Ancak akşam saatlerinde Okuyan’ın öldüğüne dair haberler yapıldı. Açıklama yapan ailesi, haberlerin doğru olmadığını söyledi.

 

 

Okuyan’ın kızı Ülkü Okuyan, “Babam Yaşar Okuyan, tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Hastanesi’nde, dün sabah geçirdiği iç kanama sonrası müdahale edilerek yoğun bakıma alınmış ve entübe edilmiştir. Durumu maalesef kritik olup, sağlığı ile ilgili gelişmeler olduğunda sizlerle paylaşacağız” dedi.
Ancak akşam saatlerinde bazı haber sitelerinde Okuyan’ın hayatını kaybettiğine dair haberler yayıldı. Sosyal medya hesabından açıklama yaparak ölüm haberinin doğru olmadığını söyleyen ailesi, şu açıklamayı yaptı:

“Yaşar Okuyan’ın sağlık durumu ile ilgili aktarılmakta olan vefat haberleri gerçeği yansıtmamaktadır. Böylesine hassas bir süreçte bilgi teyidi alınmaksızın yapılan her haber, biz ailesi başta olmak üzere tüm sevenlerini derinden yaralamaktadır. Yaşar Okuyan’ın sağlık durumu stabil olmakla beraber yoğun bakımdaki tedavi süreci devam etmekte olup, bu durum konusunda güncel bilgi yalnızca ailesi tarafından paylaşılacaktır. Konu ile ilgili herkesi hassasiyete davet ederiz.”