Yağlanmalarınızı Liposuction ile Engelleyin

Yağlanmalarınızı Liposuction ile Engelleyin
8 Haziran 2024 13:48

Kadınların ve erkeklerin en çok şikayetçi olduğu durumlardan biri olan bölgesel yağlanmalar, liposakşın yöntemi ile çözülmektedir. Bazı durumlarda yağlanmalar, diyet ve spora rağmen gitmemektedir. Bu yağlar genellikle kalça, göbek, kol ve bacak gibi yerlerde meydana gelmektedir. Bu durumlardan şikayetçi olan kişiler için en etkili çözüm yolarından biri liposakşındır.

 

Yağlanmalar hangi bölgede olursa olsun liposakşın yöntemi ile kısa bir süre içerisinde alınmaktadır. Bölgesel yağlanmalar için en iyi çözüm yolu liposakşındır.

Liposuction Nedir?

Kalıcı yağlar için en iyi ve en kalıcı bir çözüm yolu olan liposakşın, belirli yöntemler ile yağların alınmasını sağlamaktadır. Genellikle kişilerin egzersiz ve diyete rağmen gitmeyen yağları liposuction işlemi ile kısa bir süre içerisinde alınmaktadır. Halk arasında yağ aldırma olarak da bilinen bu işlem, geçmiş yıllardan günümüze kadar en çok kullanılan işlemlerden biridir. Bu işlem genellikle kalça, karın ve basen gibi bölgelere uygulanmaktadır.

Liposuction Hangi Durumlarda Yapılır?

Bu işlemin yapılması için belirli durumların olması gerekir. Bu durumlar kişiler için oldukça önemlidir. İlk olarak kişilerin liposakşın olabilmesi için bölgesel ve kalıcı yağları olması gerekir. Bu yağlardan kurtulmak için kişiler ilk olarak diyet ve egzersiz gibi şeyler yapmalıdır. Eğer bunlara rağmen yağlar gitmiyorsa, liposakşın işlemi uygulanabilmektedir. Bu işlem için hekimlerin onayı gerekmektedir.

Hepimizin bildiği gibi bu inatçı yağlar genellikle basen, karın ve kalça gibi yerlerde toplanmaktadır. Bu nedenle bu işlem çoğunlukla bu bölgelere uygulanmaktadır.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Bu işlem, farklı bölgelere uygulandığı için farklı çeşitleri ve teknikleri bulunmaktadır. Yağlanma bölgesine ve miktarına göre liposakşın işleminin yöntemi değişmektedir. Bu yöntemleri sıralamak istersek;

  1. Lazer liposuction,
  2. Ultrasonik liposuction,
  3. Islak teknik liposuction.

Kişilerin yağlanma bölgeleri ve oranları hekim tarafından belirlenmektedir. Ardından bu duruma göre uygun olan yöntem tercih edilmektedir. Bölge için uygun bir yöntem ile olumlu sonuçlar elde edilecektir.

Liposuction Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

İşlem için belirli hazırlık aşamaları bulunmaktadır. İlk olarak sağlığınız açısından bazı testler uygulanacaktır. Daha sonra liposuction işleminin yapılması için hekiminiz size belirli bir tarih ve saat verecektir.

Sizlerde bu tarih ve saatte hastaneye gelerek yatış yapmalısınız. Arından işlem için hazır olduğunuzda ameliyat başlayacaktır ve işlem yapılan bölgeye göre belirli bir süre içerisinde sonra erecektir. Genellikle kişiler 1 – 2 gün içerisinde taburcu edilmektedir.

Liposuction Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Her ameliyatta olduğu gibi liposuction sonrası da oldukça dikkat gerektiren bir süreçtir. İşlem sonrasında hekiminizin dediklerine dikkat etmeniz gerekir. Kullanmanız için liposuction korseleri verilecektir. Bu korseler düzenli ve düzgün bir şekilde kullanılmalıdır. Aksi halde istediğiniz sonuçları elde etmeniz zorlaşacaktır.

Ameliyat sonrasında 1 – 2 gün ödem ve şişlik gibi durumların yaşanması normaldir. Gün geçtikçe bu şişlikler ve morluklar düzelecektir. İşlemden 1 hafta sonra dikişler alınmaktadır.

Liposuction Fiyatları

Genel olarak cerrahi işlemleri etkileyen bazı faktörler bulunmaktadır. Bu durum liposuction işlemi içinde geçerlidir ve liposuction fiyatları açısından etkili olan bazı durumlar bulunmaktadır.

İlk olarak işlemin uygulanacağı bölgeye ve yağlanmanın miktarına göre belirli fiyat aralıkları bulunmaktadır. Bu iki etkene liposuction fiyatları açısından oldukça önemlidir. Çünkü bu durumlara göre ameliyatta kullanılacak olan teknikler ve yöntemler belirlenmektedir.

Tüm bunların yanı sıra fiyat için hastane seçiminize ve doktor seçiminizi de dikkat etmelisiniz. Bu iki durumda liposuction fiyatları için büyük farklar yaratmaktadır. Fiyat tarifeleri her yerde aynı değildir.