Windows 11 pro lisans satın al

Windows 11 pro lisans satın al
21 Ocak 2024 13:50

İşletim sistemi bilgisayar donanımının etkin ve verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayan temel yazılım çeşididir. Başlıca işletim sistemleri Windows, Linux ve macos tabanlı olmak üzere 3 başlık altında inceleyebiliriz.

Windows tabanlı işletim sistemleri : Günümüzde en yaygın olarak kullanılan işletim sistemi olarak bilinir. Windows 7, Windows 8, Windows 10 ve Windows 11 gibi sürümlere sahiptir. Dünya’nın büyük bir bölümünün kullandığı işletim sistemi ücretli yazılımlar arasındadır. Windows 10 pro lisans veya Windows 11 pro lisans satın alarak bu işletim sistemini bilgisayarınızda tam ve güvenli bir şekilde kullanmayı sağlayabilirsiniz. Korsan işletim sistemi kullanmak bilgisayarınızda güvenlik açıklarına neden olur ve bilgilerinizin bilgisayar korsanlarının eline geçmesine sebep olur. Bu yüzden kesinlikle korsan işletim sistemi kullanmanız tavsiye edilmez. İşletim sisteminize lisans alma işlemlerinizi en uygun fiyatlarla golisans.com web sayfası üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Sadece işletim sistemi lisans anahtarları değil yine her bilgisayar için olmazsa olmaz ofis programlarını içeren Office 365 lisans da alabilirsiniz. Office programları sayesinde Excel, Word, Powerpoint gibi tüm Office programlarını orijinal bir şekilde kullanabileceksiniz.

Linux tabanlı işletim sistemleri : Linux tabanlı işletim sistemlerinin başında Ülkemizin ürettip geliştirdiği yerli ve milli işletim sistemimiz pardus gelmektedir. Tübitak tarafından geliştirilmeye devam eden pardus ücretsiz bir işletim sistemi olarak tüm kullanıcıların kolayca erişimine açıktır. Yerli ve milli kullanmaya özen gösteren kullanıcıların tercihleri arasında ilk sırada yerini almaktadır.

MacOS tabanlı işletim sistemleri : Apple şirketine ait olan işletim sistemi sadece apple bilgisayarlar üzerinde kurulu gelmektedir. Apple bilgisayar tercih edenlerin en çok tercih ettiği işletim sistemidir. Her işletim sisteminin birbirilerine göre artı ve eksi yönleri vardır. Program çeşitliliği, donanımın hızlı ve verimli çalışması, Virüs bulaşmaması ve güvenli olması gibi. Tüm bu farklılıklar kullanıcıların tercihlerini değiştirebilmekte ve öncelik ihtiyaç sırasına göre işletim sistemi tercihi yapmasına sebep olmaktadır.