Van’da okul yaktılar!

Van’da okul yaktılar!
10 Nisan 2016 11:00

VAN’da, PKK’lı teröristler, dün gece camlarını kırarak içine girdikleri okulu ateşe verip, kaçtı.

 
Okulda 200 bin liralık hasar meydana gelirken, Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin “Bu bir vahşet örneği ve dehşet vericidir” dedi. Okul 4 gün tatil edilirken, veliler de olaya büyük tepki gösterdi.

 

 

Dün gece bir grup PKK’lı, Kurubaş Mahallesi’ndeki Kinyas Kartal İlk ve Ortaokulu’nun camını kırdı. PKK’lılar, daha sonra içine girdikleri okulu patlayıcı ve yanıcı maddeler atarak ateşe verdikten sonra kaçtı. Okulun giriş katında büyük hasara yol açan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Giriş katında bulunan öğretmenler odası ve idare bölümü küle dönerken, okulun elektrik tesisatı ve bilgisayarlar ve elektronik malzeme de tamamen yandı. Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, öğrenciler ve öğrenci velileri okulu yakanlara tepki gösterdi.

 

 

Okulda inceleme yapan Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, “Dünyanın hiçbir yerinde en ağır savaş halinde bile okullar, ibadethaneler ve sağlık kurumları yakılmaz. Bu bir vahşet örneği ve dehşet vericidir. Veliler de öğrenciler de bu olayı kınıyor. Güvenlik kameraları vardı. Polis gerekli incelemeyi yapıyor. İlk belirlemelere göre 200 bin liralık bir hasar var. Okul 4 gün boyunca tatil edildi. Bu süre içinde okulun tadilatı yapılacak” dedi.

 

 
Murat ÇAĞLAR / VAN (DHA)