Twitter, CHP’li vekilin İsrail’i eleştiren paylaşımı nedeniyle hesabını askıya aldı!

Twitter, CHP’li vekilin İsrail’i eleştiren paylaşımı nedeniyle hesabını askıya aldı!
13 Mayıs 2021 10:49

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırısı nedeniyle 10 Mayıs’ta sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşım nedeniyle Twitter tarafından hesabının askıya alındığını söyledi.

 

 

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener’in aynı konuda yaptığı bir paylaşımını alıntı yaptığını söyleyen Kasap, “Doğu Kudüs’te, El-Halil’de, Ramallah’ta, Eriha’da ve Gazze’de zaten İsrail zulmü günbegün artarken “İsrail’in dostluğuna ihtiyacımız var diyenler” sadece sahtekârlar, riyakârlardır. “Olur final destination is Zionism” yazar BenGurion havalimanında” paylaşımında bulundu.

 

 

jpg

Twitter Kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle hesabının askıya alınmasının kabul edilemez olduğunu vurgulayan Kasap, “Kudüs, üç semavi din için de kutsal bir kadim şehirdir. Bu şehirde yıllardır yaşayan Filistinli kardeşlerimiz evlerinden, topraklarından edilmek isteniyor. İsrail’in bu insanlık dışı girişimi Uluslararası hukuka da insan haklarına da aykırı bir provokasyondur. Twitter hesabımızın askıya alınması bu gerçeği değiştirmeyecektir” dedi.