‘Türk siyaseti toplum tarafından köklü bir değişime tabi tutulacak’

‘Türk siyaseti toplum tarafından köklü bir değişime tabi tutulacak’
18 Eylül 2023 08:19

HalkTV programıcısı İsmail Küçükkaya, Türkiye’nin siyasetsizlik günlerinde olduğunu belirterek, temsil krizi yaşandığını söyledi ve “Türk siyaseti toplum tarafından köklü bir değişime tabi tutulacak. Şu an gördüğümüz aktörlerin büyük çoğunluğu tarih sahnesinden silinecek” yorumunu yaptı.

 

 

Küçükkaya, iktidarın ekonomik kriz nedeniyle kendi dayattığı gündemi konuştuğunu, muhalefetin gündeminde önemli bir konunun olmadığını söylerken, yazısında şu ifadeleri kullandı:
“Siyasetsizlik günlerindeyiz. Temsil krizi yaşıyoruz. Hiçbir toplum bu tabloyu çok uzun süre taşımaz. Taşıyamaz. Böylesine tıkanma dönemleri altüst ile sonuçlanır. Halk tıkanmayı kendisi açar. Benim gördüğüm Türkiye bir dönemin sonunu yaşıyor. Hatta bu sürecin uzatmalarındayız.

Muhalefetin beceriksizliği yüzünden son seçimde değişim gerçekleşmedi. Ama bakın, iktidar seçim sonrasında kendi değişimini yapma gayreti içinde. Görüyorlar çünkü. Demem o ki; Türk siyaseti toplum tarafından köklü bir değişime tabi tutulacak. Şu an gördüğümüz aktörlerin büyük çoğunluğu tarih sahnesinden silinecek. Bu dönemde kim/kimler parlayacak, sahneye kimler çıkacak onu bilmiyoruz. Göreceğiz.”

 

Yazının tamamı için tıklayın.