TOKİ arazisi için AKP ve MHP’lilerin oylarıyla imar planı değiştirildi!

TOKİ arazisi için AKP ve MHP’lilerin oylarıyla imar planı değiştirildi!
23 Temmuz 2020 11:35

Uşak’ta yaklaşık 1.5 yıl önce, eski AKP’li yönetim döneminde pazarlanan TOKİ konutlarının ortasında kalan 4 futbol sahası genişliğindeki boş arazi için “yeşil alan” kararı alındı. Tanıtım pankartları bulvarlara asıldı. Ancak geçen günlerde Belediye Meclisi’nde AKP ve MHP’li üyelerin oylarıyla bu alana yapı izni çıktı. Yeşil alan planı uçtu, yerine otel projesi geldi.

 

 

TOKİ sakinleri ise duruma tepki gösterdi. İYİ Parti Uşak İl Başkanı Hakan Savaş, “1.5 yıl önce, AKP’li eski Belediye Başkanı yeşil alan sözü verdi. Buna güvenen vatandaşlar konut aldılar ama aldatıldılar” dedi.

 

“Ne ahlakidir ne vicdanıdır ne de hukukidir!”
Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, TOKİ konutlarının önünde protesto açıklaması yapan İYİ Parti Uşak İl Başkanı Hakan Savaş şunları söyledi:

“Burada 7 bin 500 kişi yaşıyor. Kişi başına 14 m2 yeşil alan düşmesi gerekiyor. Malesef mevcut yeşil alan da inşaat alanı yapılıyor. İnsanlara bu evleri satarken burayı yeşil alan olarak gösterdiler. Bugün ise otel yapılıyor. Daha 1.5 yıl önce şehrin her tarafında bilbordlarda bu projelerin görsellerini sergilediler. Bugün ise yeşil alan olarak gösterdikleri yeri otel inşaat alanı olarak ilan etmeleri ne ahlakidir ne vicdanıdır ne de hukukidir.”

Tepki çeken karardan sonra İYİ Parti Uşak İl Başkanı Hakan Savaş, TOKİ konutlarının önünde protesto açıklaması yaptı. Savaş, “Daha 1.5 yıl önce, AKP’li eski Belediye Başkanı tarafından ‘burası yeşil alan olacak” diye boy boy pankartlar asıldı. Yandaş medya bu görselleri sayfalarında sergiledi. Yapılan açıklamalara güvenen vatandaşlar bu projelerden konut aldılar. Ama aldatıldılar” dedi.