Tevfik Göksu yanlıları, Bakan Koca’ya karşı!

Tevfik Göksu yanlıları, Bakan Koca’ya karşı!
1 Ağustos 2023 08:37

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, İBB Başkan adaylığı üzerinden AKP’li Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu yanlılarının, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı hedef aldığını belirtti.

 

 

“AK Parti’de İstanbul aday adayları arasında Esenyurt, Üsküdar ve Tuzla belediye başkanları Mehmet Tevfik Göksu, Hilmi Türkmen ve Şadi Yazıcı’nın adları sıklıkla geçiyor. Ancak en çok Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan söz ediliyor” diyen Saymaz, yazında şu ifadeleri kullandı:
“Koca’nın siyasi polemiklere girmemesi, muhalefete karşı ılımlı olması ve bakanlığıyla ilgilenmesi yıldızını parlatıyor. Koca’nın Kürt kimliği, HDP oylarının belirleyici olduğu İstanbul’da avantaj sayılabilir.

Koca’nın adaylık için anılması, bu koltukta hevesi olan Göksu yanlılarını harekete geçirdi. Göksu yanlısı sosyal medya hesaplarında ‘naif ve her kesime hitap eden, siyaseti az yapan ve proje odaklı’ biri değil, ‘siyasetçi olup gerektiğinde sert siyasi mücadele verecek, şehrin sorunlarını bilen’ aday gerektiği yazılıyor. AK Parti çevrelerinde, bu ifadelerle Bakan Koca’nın hedef alındığı belirtiliyor.”

 

 

Yazının tamamı için tıklayın.