Tekin’den Meral Akşener’e tepki: CHP’nin hedef tahtasına oturtulması insafsızca eleştirilerdir

Tekin’den Meral Akşener’e tepki: CHP’nin hedef tahtasına oturtulması insafsızca eleştirilerdir
27 Ağustos 2023 08:58

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in CHP’ye ve Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirilerine CHP kanadından ilk tepki eski CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin’den geldi. Tekin, “CHP’nin hedef tahtasına oturtulması insafsızca eleştirilerdir” dedi.

 

 

Akşener, partisinin Afyonkarahisar’daki ‘Büyük Buluşması’nda Millet İttifakı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sert sözlerle yüklenmişti. Eski CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin, TV100’de katılmış olduğu canlı yayında Akşener’in çıkışına tepki gösterdi.

 
Tekin, Akşener’in sözleriyle ilgili şunları söyledi:

 

 

“Millet iradesi ile seçilmiş her parti bakanlığı hak eder cümlesini İYİ Parti aylarca tartıştı. Bugün Akşener’in CHP’ye yönelik konuşması beni çok şaşırttı. Partimizdeki arkadaşların mezhepleri, siyasal düşünceleri tartışıldı, biz ibadetten yoksunuz, camiye girdiğimizde hangi safta duracağımız tartışması bile oldu. CHP’nin Genel Başkanı dahil olmak üzere ana kadrodaki yetkin, etkin isimlerin hiçbir tanesi bile bunlara yanıt vermedi. Asla Akşener’i de ve İYİ Parti’deki arkadaşımızı da tartıştırmadı. CHP’nin hedef tahtasına oturtulması insafsızca eleştirilerdir.”