Tasarruf planı açıklanırken Diyanet 5 yıldızlı otelde İsrail’i kınadı

Tasarruf planı açıklanırken Diyanet 5 yıldızlı otelde İsrail’i kınadı
15 Mayıs 2024 07:54

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tasarruf planını anlatırken “Kamuda toplantı artık lüks otellerde yapılmayacak” dediği sırada, Ali Erbaş 200 konuğuyla İstanbul’da 5 yıldızlı bir otelde Filistin katliamını kınadı.

 

Fotoğraf: Diyanet Basın X
Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, önceki gün kamuda tasarruf paketini kamuoyuna duyurduğu sırada, lüks harcamalarıyla gündeme gelen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ise Dünya İslam Bilginleri İstişare Zirvesi’nde konuşuyordu.

 

“LÜKS OTEL YOK” DEMİŞTİ

 
Şimşek ‘Kamuda toplantı gibi faaliyetler artık lüks otelde değil, kamu tesislerinde yapılacak’ dedi. Ancak Diyanet’in toplantısı İstanbul Şişli’deki Beş yıldızlı Grand Cevahir Hotel ve Convention Center’da yapıldı. Otelde en uygun konaklama 6 bin 980 TL’den başlıyor.

 

DİYANET’İN 20 SALONU VAR AMA 5 YILDIZLI OTEL TERCİH EDİLDİ

 
2 gün süren programa Ali Erbaş’ın yanı sıra Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Haçkalı, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları da katıldı. Toplantıya ayrıca daire başkanları, dış ilişkilerde görevli uzmanlar, basın ekibi, Erbaş’ın özel kalem sorumluları, koruma ekibinin de katıldığı bildirildi. Toplantıda yaklaşık 200 kişi yer aldı. Lüks otelde İslam bilginleri, Filistin’deki vahşeti kınadı, üzüntülerini dile getirdi. Otel, Avrupa’nın en büyük otel kongre salonlarından birine sahip ve Türkiye’nin ilk beş yıldızlı kongre oteli. Diyanet’in ülke genelinde 20 adet Dini İhtisas Merkezi ve çok sayıda salonu bulunuyor. Ancak toplantıları için hep 5 yıldızlı otelleri seçiyor…