Tasarruf genelgesinden 18 gün sonra kampüs girişine görkemli kapı için ihale!

Tasarruf genelgesinden 18 gün sonra kampüs girişine görkemli kapı için ihale!
29 Haziran 2024 10:23

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Topal, tasarruf genelgesini dinlemedi Genelgeden 18 gün sonra kampüs girişine görkemli kapı için ihale düzenledi.

 

Fotoğraf: kastamonu.edu.tr

 

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Ahmet Hamdi Topal, tasarruf günlerinde ilginç bir harcamayla gündeme geldi. Milyonlarca üniversite öğrencisi okuyabilmek için çalışmak zorunda kalıp, bazıları da eğitimlerini yarım bırakırken, üniversiteye gösterişli bir kapı yapılacak.

 

Sözcü’den Cem Yıldırım’ın haberine göre Kastamonu Üniversitesi, üniversiteye ana giriş kapısı yaptırmak için 4 Haziran 2024’te ve Tasarruf Tedbirleri Genelgesi’nden 18 gün sonra ihale düzenledi. İhale sonucu ana giriş kapısı için 25 Haziran 2024’te 11 milyon 171 bin TL’lik sözleşme yapıldı. Kapı 75 günde tamamlanacak. İhale kapsamında Kuzeykent Kampüsü ana giriş kapısının yanı sıra kapının elektrik, altyapı ve inşaat işleri de yer alıyor. Kapıda “Kastamonu Üniversitesi” yazısı ve Türk Bayrağı de olacak.

 

 

TÜGVA’YI ZİYARET ETMİŞTİ

 

 

23 Mayıs 2019’da Kastamonu Üniversitesi rektörlüğüne atanan Ahmet Hamdi Topal, atanma belgesini bile almadan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı makamında, AKP Kastamonu milletvekili Metin Çelik’i de Meclis’te ziyaret etti. Topal ayrıca TÜGVA’ya da ziyarette bulundu. AKP Kastamonu Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Sayıkoğlu, AKP’li vekil Radiye Sezer Katırcıoğlu, AKP Kastamonu Kadın Kolları İl Başkanlığı da Rektör Topal’ı makamında ziyaret etmişti.