Tarım Kredi Kooperatifi mağazalarında un, yağ ve şeker satışı sınırlandırıldı!

Tarım Kredi Kooperatifi mağazalarında un, yağ ve şeker satışı sınırlandırıldı!
18 Kasım 2021 10:50

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çok uygun bulduğu için 1.002 liralık atıştırmalık aldığı Tarım Kredi Kooperatifi mağazalarında un, yağ ve şeker satışı sınırlandırıldı.

 

 

Sözcü’den Kemal Atlan’ın haberine göre Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ekim ayında sadece atıştırmalık alıp 1.002 lira ödediği ve fiyatlarını “gayet uygun” bulduğu Tarım Kredi Kooperatifi mağazalarında 1980 öncesindeki karneyle gıda ürünü satışını hatırlatan bir uygulama hayata geçirildi.

Türkiye genelindeki mağazalarda müşterilere ayçiçek yağı, şeker ve undan sadece birer adet satış yapılabiliyor. Mağazalarda 81 lira 95 kuruşa satışa sunulan Tarım Kooperatifi markalı 5 litrelik ayçiçek yağı, 11 lira 25 kuruşa satılan 2 kiloluk toz şeker ve 10 lira 50 kuruşa satışa sunulan 2 kiloluk un satışlarına kısıtlama getirildi.

 

 

SAKIN FAZLA SATMAYIN”

 

 

Mağaza çalışanları uygulamanın yaklaşık 10 gün önce başladığını ve zaman zaman vatandaşlar ile daha fazla ürün alma istekleri nedeniyle tartışmalar yaşadıklarını ifade ettiler. Bir mağaza çalışanı ise “Müşterilerin ısrarı üzerine bölge müdürümüzle görüştüm. ‘Bize verilen talimat bu şekilde, vatandaş nereye istiyorsa gitsin şikayet etsin, sakın 1 adetten fazla ürün vermeyin’ dedi. Geçen gün bir arkadaşımız fazla yağ sattı diye hakkında tutanak tuttular, sürekli kameradan bizi izliyorlar, peş peşe ürün alıp geçmek isteseniz de veremeyiz. Israr etmeyin, işimizden oluruz, lütfen bizi düşünün” diyerek yakındı.

 

 

“SOSYAL MEDYADA TEPKİ”

 

 

Kısıtlamaya sosyal medyada tepki yağdı. Bazı yorumlar şöyle:

Ozan Kızılırmak: Millet aç, bunların derdi halen Kanal İstanbul, teleferik. Milletin sırtına yük olmaktan başka bir şey bilmiyorlar. Bir tane fabrika kuralım demez mi insan, bir tane halkın yararına iş yapalım demiyor.

Nurcan Göktürk: Para olsa bir adede razıyız, 3-5 maaş alanlar alsın doyarlar belki.

Nedime Çayanoğlu: Hani tüp kuyruğu, sana kuyruğu diyenler nerede?

Ömer Şeker: 1 teneke yağ alabiliyorsak zaten kazandığımız parayla rezil oluyoruz.

 

 

RAFLAR KITLIK VARMIŞ GİBİ BOŞALDI

 

 

Tarım Kredi Kooperatifi mağazalarında tüm un, şeker ve ayçiçek yağı reyonlarının üzerine “Sayın müşterilerimiz, satışlarımız 1 adet olacak şekilde yapılmaktadır. Anlayışınız için teşekkür ederiz” yazılı duyurular asıldı. Bazı mağazalarda ise sanki kıtlık varmış gibi raflarda oluşan boşluklar dikkat çekti.