Tanju Özcan’dan Kılıçdaroğlu’na: Orası Atatürk’ün, halkın partisi! ‘Senin babanın çiftliği değil’

Tanju Özcan’dan Kılıçdaroğlu’na: Orası Atatürk’ün, halkın partisi! ‘Senin babanın çiftliği değil’
8 Temmuz 2023 09:04

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu’dan CHP Genel Merkezi’ne başlattığı ‘Değişim ve Adalet’ yürüyüşüne 5’inci gün Ankara il sınırından devam etti. Özcan, “12 Temmuz’da genel merkeze bizi sokmayacaklarmış. Sen genel başkan olarak kimi kimin yerine sokmuyorsun? Ben senin evine gelmiyorum ki. Evine gelsem sokmayabilirsin. Ben Atatürk’ün evine gidiyorum, evimize gidiyorum. Orası senin babanın çiftliği mi?” dedi.

 

 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ‘Değişim ve Adalet’ yürüyüşüne 5’inci gün Ankara il sınırından saat 09.00’da başladı.

Özcan ve beraberindekiler yaklaşık 5 kilometre yürüdükten sonra Akyarma mevkinde mola verdi. Ardından 1 saat daha yürüyen Özcan, basın mensuplarına açıklama yaptı.

Özcan, Ankara il sınırından yaklaşık 9 kilometre yürüdüğünü söyleyerek, “Gayet güzel, herkes mutlu. Şarkılar söyleyerek yolumuza devam ediyoruz. Gelen geçen araçların da korna ve el sallayarak destek vermesi bizleri daha da mutlu ediyor. İnşallah trafikle ilgili bir sıkıntı olmadan güzelce Ankara’ya ulaşacağız” dedi.

 

 

‘SÖZDE DEMOKRAT’

 

Özcan Twitter’dan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Sözde Demokrat Bay Kemal ve ekibi paniklemiş. Hani ateş olsam cürmüm kadar yer yakardım!!!

Korku dağları sarmış. Değişim için 12 Temmuz’da Ankara Genel Merkezi önüne gelecek olan ben dahil binlerce CHP’linin, Cumhuriyet ve Atatürk sevdalılarının partiye girişini yasaklamış.

Bay Kemal; orası Atatürk’ün, halkın partisi. Senin babanın çiftliği değil. Ben senin evine değil, evime geliyorum.

Aç o kapıları, bu kadar korkma. Değişim kaçınılmaz.”