Sosyal medya fenomeni ve uzmanı Emre İnce: Markalar artık sosyal medyayı tercih ediyor!

Sosyal medya fenomeni ve uzmanı Emre İnce: Markalar artık sosyal medyayı tercih ediyor!
16 Kasım 2021 11:37

Teknolojinin gelişmesiyle artık işletmeler de dijital çağa ayak uydurmaya başladı. İşletmeler tanıtımlarını teknoloji kullanarak yapmasıyla dijitalleşme süreci her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Tanınmış kişi ve kurumlara bu alanda hizmet veren Sosyal Medya Uzmanı EMRE İNCE ‘’ Markaların reklam ve ürün tanıtımlarının dijital ortama taşındığını ve firmaların hem maliyet hem de bilinirlik ve geri dönüşlerinin daha fazla kazanç getirdiğini’’ belirtti.

 
“Markalar Artık sosyal medyayı tercih ediyor”

 

 

Günümüzde sosyal medya her toplum tarafından kullanılmaktadır. Kişilerin veya firmaların reklamlarını buradan yayınlamaları hem reklam maliyetleri açısından hem de hedef kitleye ulaşabilir olmasından dolayı çok daha avantajlı hale gelmiştir ve daha çok kar elde etmiştir

 

 

“Sosyal medya reklamları daha etkili”

 

 

Sosyal medya reklamları ile ilgili açıklama yapan Sosyal Medya Uzmanı EMRE İNCE “reklamlar için daha büyük bütçe ile reklam ve tanıtım çalışmalarının yapıldığını ancak günümüzde sosyal medyayı kullanarak çok daha küçük bütçelerle kitlelere daha kolay ve daha az maliyet ile ulaşabilmenin kolay olduğunu ve kalıcı izler bırakıyor” ifadelerini kullandı.

 

 

“Sosyal medya doğru kullanılmalı”

 

 

Sosyal medyanın hayatımızda önemli bir yeri olduğuna dikkat çeken EMRE İNCE ‘‘ Sosyal medya yararlı olduğu kadar tehlikeli de, çok fazla bilgi kirliliği var tanıtım yapmak isteyen firmalar ve kişiler bu uygulamaları doğru strateji ile kullanmalı. Yanlış uygulanan reklam tanıtım faaliyetleri sizlere zarar verebilir açıklamalarında bulundu. Sosyal medya hepimizin hayatında büyük yer kaplarken, doğru ve bilinçli kullanmanın önemi büyük. Sanal bir dünyada olduğumuzu ve bu uygulamaları bilinçli kullanmamız gerektiğini unutmayalım.” dedi.

 

 

Sosyal medyanın kullanımına da değinen EMRE İNCE ‘’Sosyal Medyadaki yerinizin sınırları yok. Hayal ettiğinizi uygulayacağınız bir platform var karşınızda” şeklinde ifade etti. EMRE İNCE sosyal medyadaki deneyim ve birikimleriyle firmalara en iyi hizmetleri vermeleri konusunda danışmanlık sağlıyor. İnce, sosyal medyada kişi ve kurumların uygulayacağı stratejilerin özgür olmasının önemli olduğunu da aktardı.