‘Şişli’nin Kanal İstanbul’una karşı Şahan’dan tüm siyasi partilere çağrı!

‘Şişli’nin Kanal İstanbul’una karşı Şahan’dan tüm siyasi partilere çağrı!
5 Haziran 2024 07:39

“Şişli’nin Kanal İstanbul’u” olarak anılan ve deprem yasalarıyla rezerv yapı ilan edilen 24 bin metrekarelik alanla ilgili mücadelelerinin devam ettiğini belirten Şişli Belediye Başkanı Resul Emrah Şahan, ortak mücadele konusunda siyasi partilere çağrıda bulundu.

 

Fotoğraf: Resul Emrah Şahan X

 

Şişli Belediye Meclisi’nin 9. Dönem 1. Toplantı Yılı, Haziran Ayı Birinci Toplantısı, Resul Emrah Şahan’ın başkanlığında, meclis üyeleri ve yurttaşların katılımıyla gerçekleşti. Meclis toplantısında konuşan Başkan Şahan, Küçükçekmece’de çöken binaya değinerek, İstanbul’un gerçek gündeminin deprem olması gerektiğinin altını çizdi. Şahan, “Bu kentin gerçek gündeminin deprem olduğunu maalesef bu olaylar hatırlatıyor. Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır dilerim. Bu ülkenin gerçek gündemi, beka sorunu; İstanbul depremidir. Bu konu siyasetten bağımsızdır. Bu konuda yurttaşıyla merkezi hükümet ve yerel yönetimiyle şeffaf hareket etmeliyiz” dedi.

 

 

Ortak mücadele için çağrı

 

 

Şişli’de deprem yasalarıyla rezerv alan ilan edilen Merkez Mahallesi 10619 ada 3 parselde bulunan ve ‘Şişli’nin Kanal İstanbul’u olarak bilinen inşaat alanına ilişkin sürdürdükleri mücadeleye dikkati çeken Şahan, “Gerçekten nefesimiz kalmadı. Bu konuda bütün Şişli’nin, bütün siyasi partilerimizin ve aktörlerin, meclis üyelerimizin bu sürece sahip çıkmasını konuşmasını isterim. Bir belediye başkanı olarak yasanın, bana izin verdiği tüm çerçevede elimden geldiğince mücadele edeceğim. Bu konuyu Şişli’ye anlatacağım. Şişli’nin gerçek taleplerini ortaya koyacağım” diye konuştu.