Şişli Belediyesi’nden Kilis’te Umut Ormanı’na 3 bin fidan bağışı

Şişli Belediyesi’nden Kilis’te Umut Ormanı’na 3 bin fidan bağışı
17 Haziran 2024 13:16

Şişli Belediyesi, TEMA Vakfı iş birliğiyle belediye çalışanları adına Kilis’teki ‘Umut Ormanı’na 3 bin adet fidan bağışladı. Fidan bağışıyla ilgili personele teşekkür eden Şişli Belediye Başkanı Resul Emrah Şahan, “Tüm çalışma arkadaşlarımızın adını taşıyan bu bağışla, kocaman bir orman oluşturuyoruz. Bu orman, ‘Umut’ adıyla ülkemize yüzlerce yıl nefes aldıracak” dedi.

 

 

Şişli Belediyesi, doğal yaşamın korunması ve yeşil alanların artırılması amacıyla TEMA Vakfı ile iş birliği içerisinde örnek bir projeye imza attı. Şişli Belediye Başkanı Resul Emrah Şahan’ın öncülüğünde gerçekleşen proje kapsamında Kurban Bayramı dolayısıyla çalışan tüm personel adına fidan bağışında bulunuldu.

 

 

Şişli Belediyesi ve TEMA Vakfı’ndan gelecek için bir adım

 

 

Orman Genel Müdürlüğü ile yapılan protokol çerçevesinde, fidanlar genel müdürlüğün ağaçlandırma programına alındı. 3 bin fidan, önümüzdeki eylül ayından itibaren Kilis Gülbaba Mahallesi’ndeki Umut Ormanı’nda toprakla buluşacak. Ayrıca TEMA Vakfı da fidan bağışı dolayısıyla Şişli Belediye Başkanı Resul Emrah Şahan’a “Bağış Belgesi” takdim etti.