SGK Başkanı’nın makam aracı tasarrufa takıldı, artık kendi parasını ödüyor

SGK Başkanı’nın makam aracı tasarrufa takıldı, artık kendi parasını ödüyor
7 Haziran 2024 08:34

 

SGK Başkanı Raci Kaya’nın, Ankara’dan İstanbul’a haftada iki kez gidip geldiği aracı tasarruf genelgesine takıldı. Kaya, parasını kendi ödediği uçakla seyahat ediyor.

 

 

 

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Raci Kaya, İstanbul-Ankara arasında mekik dokuyan 3’üncü aracını İstanbul’da bırakmak zorunda kaldı. İkamet ettiği evi ile Türkiye Kalkınma Bankası’ndaki makamı İstanbul’da, SGK’daki makamları Ankara’da olan Kaya’yı bankaya ait olan makam aracı her hafta pazartesi günleri İstanbul’dan Ankara’ya getirip boş dönüyor, cuma günleri de boş gelip İstanbul’a götürüyordu. İktidar, yayımladığı tasarruf genelgesiyle başta Kaya olmak üzere benzer durumdaki yöneticilerin makam aracıyla şehirlerarası seyahat etmesini yasakladı.

Sözcü gazetesinde yer alan habere göre, Kaya’nın artık İstanbul’daki evine bilet parasını kendi cebinden ödediği uçakla gidip geldiği öğrenildi.

 

 

İKİ AYRI MAAŞ
Halen SGK Başkanlığı ile SGK Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinden dolayı SGK’dan iki ayrı maaş ve ücret aldığı belirtilen Kaya’nın Kalkınma Bankası’ndaki görevinden dolayı maaş ya da temettü almadığı belirtildi.