‘Serdar Sertçelik’in paylaşımlarında ismi geçen Bekir Bozdağ, önce Yerlikaya sonra da Erdoğan’la görüştü, Erdoğan duruma müdahale etti’

‘Serdar Sertçelik’in paylaşımlarında ismi geçen Bekir Bozdağ, önce Yerlikaya sonra da Erdoğan’la görüştü, Erdoğan duruma müdahale etti’
14 Mayıs 2024 10:27

Sözcü yazarı Aytunç Erkin, bugünkü yazısında organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla tutuklanan Ayhan Bora Kaplan soruşturması kapsamında ortaya atılan Ankara Emniyeti iddialarını kaleme aldı. Erkin, ismini paylaşmadığı bir kaynağının, Serdar Sertçelik’in ek yapılmak istenen ifadesinde geçirilmek istendiği iddia edilen isimlerden Bekir Bozdağ’ın konuya ilişkin olarak önce İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile, ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü, Erdoğan’ın duruma müdahale ettiğini anlattığını aktardı.

 

Fotoğraf: Bekir Bozdağ X

 

Erkin, İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan “Ankara’daki bir organize suç örgütüyle ilgili sosyal medyada yer alan iddiaların açıklığa kavuşturulabilmesi için İçişleri Bakanlığımızca görevlendirilen mülkiye müfettişlerince, soruşturmanın selameti açısından Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü ve Müdür Yardımcısı görevlerinden uzaklaştırılmışlardır” açıklamasının Bozdağ-Erdoğan görüşmesinin ardından geldiğine dikkati çekti.

 

Erkin’in yazısının ilgili bölümü şöyle:

 

Bu arada bir iddiayı sizinle paylaşayım: “Serdar Sertçelik’in paylaşımlarında ismi geçen AKP Milletvekili Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’yla görüştü. Bu konuda nasıl bir çalışma içinde olduklarını sordu. Bakan Yerlikaya’yla görüşmesinden sonuç alamadı. Bozdağ ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan randevu istedi ve durumu anlattı. Erdoğan da duruma müdahale etti.”

 

Yazının tamamını okumak için tıklayın.