Şehit babasından yandAŞ medyayı utandıracak açıklama!

Şehit babasından yandAŞ medyayı utandıracak açıklama!
25 Mart 2014 09:10

Hükümete yakın Sabah gazetesi, sınır ihlali yaptığı iddiasıyla düşürülen Suriye savaş uçağı ile ilgili haberi ‘iki yıl önce şehit olan iki Türk pilotunun öcünün alınması’ olarak yorumlamıştı.

 

‘İki şehidimiz huzura erdi’ başlığıyla sürmanşetten verilen haberde “Sınırı ihlal eden Suriye MİG-23 jetini, F-16′larımız düşürdü. İki yıl önce iki pilotumuzun şehit olduğu saldırının öcü alındı” ifadelerine yer verilmişti.

 

ŞEHİT BABASI: “BİZ KİNCİ DEĞİLİZ”

 

Suriye tarafından iki yıl önce düşürülen F4 keşif uçağının şehit pilotu Hava Pilot Yüzbaşı Gökhan Ertan’ın babası Ali Ertan, “Biz kinci millet değiliz. Ölümün rövanşı olmaz. Savaş ülkeyi bataklığa sürükler” dedi.

 

Baba Ertan ayrıca şehit oğlunun üzerinden siyaset yapılmasını istemediğini söyledi.

 

Hürriyet gazetesine konuşan Ali Ertan, uçağın düşürülmesiyle oğlunun öcünün alındığı yorumlarına katılmadığını belirtirken bunu bir rövanş olarak kabul etmediğini vurguladı. Ertan şunları söyledi:

 

“İki yıl geçmiş üzerinden. Biz kinci millet değiliz. Bir öç olsaydı, olay 22 Haziran 2012’de meydana geldi, o zaman alınırdı. Bu devletin aldığı bir karar. Şartlar değişmiştir, sonra da böyle bir hareket olmuştur artık o devletin bileceği şey, bizim bir şey söyleme durumumuz olmaz.

 

SAVAŞ OLUNCA OLAN HALKA OLUYOR, SİYASİLERE DEĞİL…

 

Savaş ülkeye bir şey kazandırmaz. Gerekliyse, ülkenin çıkarı varsa ben de giderim askere ama savaş bir ülkenin yıkımı demektir, bir bataklığa sürükleme demektir. Savaştaki ülkeleri görüyoruz. Bakın Libya ne halde; Irak, Suriye ne halde bugün. O bataklığa ülkenin saplanmasını ben kesinlikle istemem. Halk da istemez. Savaş çok kötü. Ne olsa çocuklara, halka oluyor. Siyasilere, üst düzeydekilere bir şey olmuyor. Bizim buraya, Malatya’ya Suriye’den gelenler var. Bakıyorsun fakir, hiçbir şeyleri yok. Yurdunu bırakmış gelmiş. İçlerinde hiç zengin, durumu iyi olan yok. Hep gariban insanlar. Savaş bize zarar.”