‘Seçim çalışmalarına başladık’

‘Seçim çalışmalarına başladık’
24 Haziran 2023 10:27

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Akın, yerel seçim startını verdiklerini belirterek, “Seçim çalışmalarına başladık, anketlerimizi yaptırıyoruz, saha incelemeleri yapıyoruz. Belediye başkanlarımızın performans ölçüm çalışmalarını da yapıyoruz” ifadelerini kullandı.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Akın, İz Gazete’ye açıklamalarda bulundu. Cumhur İttifakı’nın CHP’li belediyelere yönelik eleştirilerine yanıt veren Akın, yerel seçim hazırlıklarından da söz etti.

 

 

Derdiyle dertleniyoruz
Cumhur İttifakı’nın CHP’li belediyelere ilişkin eleştirilere yanıt veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Akın, “Tüm belediyelerimiz, özellikle 11 Büyükşehir Belediyemiz çalışıyor. Belediye sayımızı artırmak için mücadele ediyoruz, artıracağız da… İktidar tarafından her türlü baskı yapılıyor. Pandemide vatandaş yalnız bırakıldı, yardım eden Millet İttifakı’nın belediyeleri oldu, ekonomik kriz oldu vatandaş yine yalnız bırakıldı, yine Millet İttifakı’nın belediyeleri yardıma koştu. Biz, vatandaşımızla iç içe olan, vatandaşın derdiyle dertlenen belediyeleriz” diye konuştu.

 

 

Çalışmalara başladık
Yerel seçim hazırlıklarına başladıklarını da kaydeden Akın, “Seçim çalışmalarına başladık, anketlerimizi yaptırıyoruz, saha incelemeleri yapıyoruz. Belediye başkanlarımızın performans ölçüm çalışmalarını da yapıyoruz. Uzun zamandır çalışıyoruz zaten ama genel seçimin akabinde çok detaylı çalışmaya başladık. Bölgesel olarak uygulayacağımız politikallar ve vatandaşımıza sunacağımız proje çalışmalarına da başladık. İnşallah vatandaşımız, çok daha fazla, halkçı belediyeyle, Millet İttifakı’nın belediyesiyle buluşacak” açıklamalarında bulundu.